Özgür Eğitim-Sen

Özgür Eğitim-Sen Batman’da panel düzenledi

25.11.2016
A+
A-
Özgür Eğitim-Sen Batman’da panel düzenledi
Paylaşın

Özgür Eğitim Sen Batman Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak katılan Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Kürt açılımı, sendikalar ve sendikacılık ile gündeme dair konularda görüş bildirdi.
Yoğun bir ilginin olduğu panelde Tanrıverdi, Türkiye’de sendikacılık, Kürt sorunu ve AB süreci gibi konularda görüşlerini açıkladı.

Özgür Eğitim Sen Genel başkanı Türkiye’de aslında hiçbir zaman sendikacılık yapılmadığını, sözde sendikaların başta kendileri olmak üzere herkesi kandırdıklarını ifade etti. Toplu sözleşme ve grev hakkı olmayan sendikaların sıradan bir dernekten farkı olmadığını dile getiren Tanrıverdi sendikacılık olarak yutturulmaya çalışılan şeyin iktidarlar ile sözde sendikalar arasında oynanan bir “orta oyunu”ndan başka bir şey olmadığını belirtti..

Demokratik / Kürt açılıma sonuna kadar destek olacaklarını ifade eden Tanrıverdi ”Kürtler her türlü insani haklarını elde etmelidirler, bunun önündeki bütün engeller kaldırılmalıdır” dedi.

Yusuf Tanrıverdi konuşmasında ana dilde eğitimden yana olduklarının altını çizdi. Tanrıverdi öğrencilere ve öğretmenlere dayatılan kıyafet yasağına karşı olduklarını belirtti.

Eğitimin her alanında ve çalışma hayatında başörtüsü özgürlüğünün temel insan haklarından olduğunu yasakçılığın totaliter devlet algısından kaynaklandığını padişahın kul tebası olmadıkları gibi, Cumhuriyetin kul yurttaşı olmayacaklarının altını çizdi. Bireyin tercihlerine devletin saygılı olması gerektiğini belirti. Devletin yurttaşlarına inanç, düşünce, etni site ve yaşam tarzı dayatamayacağını bunun insanın öz varlığını inkar anlamına geldiğini belirtti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız