Özgür Eğitim-Sen

27 MAYIS DARBESİNİ LANETLİYORUZ!

27.11.2016
A+
A-
27 MAYIS DARBESİNİ LANETLİYORUZ!
Paylaşın
 
 
 Türkiye’de vesayet düzeninin mekaniğini oluşturan ve darbeleri sistematik bir hale sokan 27 Mayıs darbesinin yıldönümü bugün. Toplumun, sivil siyasetin, tarih ve kültürün gayrı meşru olarak kodlanarak mühendisliğin kurumsallaştıran müdahalenin yıldönümünde hala darbeyi “devrim” üzerinden okuma girişimlerine rastlamak Türkiye için başlı başına utançtır.
Sivil siyasetin tasfiye edilerek Başbakan ve bakanların korsan mahkemelerde idama çarpıtılmasının ortaya çıkarttığı utanç siyasi tarihimize kara bir leke olarak işlenmiştir. Ülkemizdeki darbe sistematiğinin başlangıcı olan 27 Mayıs’a, onu besleyen siyasal akla, zihniyet kalıbına, devleti topluma karşı konumlandıran bürokrasisine, devletten beslenen sermaye düzenine ve manipülasyon aracı medyasına karşı meşru sivil siyasetin yanında durmak kaçınılmaz bir zorunluluktur.
Yıldönümü vesilesiyle ülkenin kaderi üzerinde inanılmaz tahribatlar oluşturan bu aşağılık darbeyi Özgür Eğitim-Sen olarak tekrar lanetliyor ve idama mahkum edilen Menderes, Zorlu ve Polatkan’a da tekrar rahmet diliyoruz.
                                               Abdulbaki DEGER
                                 Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız