Özgür Eğitim-Sen

28 Şubat ile İlgili Suç Duyurusu

25.11.2016
A+
A-
28 Şubat ile İlgili Suç Duyurusu
Paylaşın
 
 
 Özgür Eğitim-Sen, 28 Şubat sürecinde "gerçek olmayan olaylarla kamuoyunu bilinçli olarak yönlendirerek" hükümetin ve Meclis'in etkinliğini sarstıkları iddiasıyla, bazı gazetelerin o dönemdeki sahipleri ve genel yayın yönetmenleri hakkında suç…
Özgür Eğitim-Sen, 28 Şubat sürecinde "gerçek olmayan olaylarla kamuoyunu bilinçli olarak yönlendirerek" hükümetin ve Meclis'in etkinliğini sarstıkları iddiasıyla, bazı gazetelerin o dönemdeki sahipleri ve genel yayın yönetmenleri hakkında suç duyurusunda bulundu. 
 
Sendika Genel Başkanı Yusuf Tanrıverdi, suç duyurusu dilekçesini, 28 Şubat ile ilgili soruşturma yürüten özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliğine verdi. 
 
Dilekçede, 28 Şubat sürecinin en önemli aktörlerinden birinin de medya olduğu ifade edilerek, kamuoyunun, hükümet karşıtlığına kanalize edilmesi için taraflı ve yanlış haberler yapıldığı kaydedildi. 
 
Bu şekilde, hükümet karşıtlığına ilişkin psikolojik destek alındığı ve gerçek olmayan olaylarla kamuoyunun yönlendirildiği aktarılan dilekçede, neticede hükümetin ve Meclis'in etkinliğinin sarsıldığı ifade edildi. 
 
Dilekçede, "şüphelilerin", TCK'nın "Anayasa'yı ihlal", "Yasama organına karşı suç" ve "Hükümete karşı suç"a ilişkin 309'uncu, 311'inci ve 312'nci maddelerini ihlal ettikleri savunuldu. 
 
Dilekçeyle birlikte 28 Şubat döneminde çıkan bazı haberlerin fotokopileri de delil olarak savcılığa verildi. – ANKARA

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız