Özgür Eğitim-Sen

5. Olağan Genel Kongremizi Gerçekleştirdik!

27.11.2019
A+
A-
5. Olağan Genel Kongremizi Gerçekleştirdik!
Paylaşın

23-24 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da sendikamız Genel Merkezi’nde 5. Olağan Genel Kongremizi gerçekleştirdik. Üyelerimizin katılımıyla gerçekleşen Kongremizde Özgür Eğitim-Sen’in sorunlarından eğitim başta olmak üzere ülke ve dünya gündemi değerlendirildi.

Günümüz koşullarında Özgür Eğitim-Sen’in “özgürlük” ve “adalet” temelinde dile getirdiği ve eğitim sistemini yapısal bir şekilde ele alan söyleme yoğun ihtiyaç olduğu dile getirildi. Karşı karşıya olduğumuz sorun ve sıkıntıların yarattığı tahribat, çıkış koşulları ve Özgür Eğitim-Sen’e düşen görev ve sorumluluklar üzerinde duruldu.

Özellikle içinden geçmekte olduğumuz kritik süreç dikkate alındığında eğitim ve ilgili alanlarda verilen mücadelenin hem nitelik hem de nicelik anlamında yükseltilmesi gerekliliği vurgulandı, karşı karşıya olduğumuz sorun alanlarının yapısal/sistemik şekilde çözüme kavuşturulması için ilkeli-kararlı bir mücadelenin ortaya konulması dile getirildi.

5. Olağan Genel Kongremize katılan değerli üyelerimize teşekkür ediyor, kongremizin başta sendikamız, eğitim çalışanları ve ülkemiz için hayırlı sonuçlara vesile olmasını temenni ediyoruz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız