Özgür Eğitim-Sen

Eğitimcilere Polis Müdahalesini Kınıyoruz!

09.11.2022
A+
A-
Eğitimcilere Polis Müdahalesini Kınıyoruz!

“Mesleğimizin onuru, çocuklarımızın geleceği için” sloganında somutlaşan bir duyarlılıkla belli bir süredir ÖMK’nın yeniden alınmasını talep ediyoruz. Değişik etkinliklerle de bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz. Hükümeti, siyaseti, MEB’i, kamuoyunu yanlışlar konusunda uyarıyor, bilgilendiriyoruz. Basın açıklamalarımızdan gazete yazılarımıza, sosyal medya paylaşımlarımızdan sendikalarımızla yaptığımız ortak eyleme, TV programlarından ilgili kurum kuruluşları ziyarete varan pek doğrudan, dolaylı eylem yürütüyoruz.

Eğitimcilerin, sivil toplum yapılarının bir anlamda varlık alameti sayılması gereken bu etkinlikler esasında Türkiye için büyük bir anlam ve önem taşımaktadır. Bir ülkenin katılıma, eleştiriye açıklığı da aynı şekilde ülke için, yarınları için hayati önem taşımaktadır. Bu açıdan iki gün önce duyurusunu yaptığımız ve ÖMK’nın yanlışlığına ilişkin sembolik bir gösterge olan AYM önünde “Meslek Nöbetindeyiz” etkinliği maalesef bugün gereksiz bir polis müdahalesi ve göz altılarla eğitimcilerin aşağılanmasının yeni bir halkasına dönüştü, dönüştürüldü.

Ülkenin eğitimi, eğitimcileri devlet eliyle, devletin güçleri marifetiyle itibarsızlaştırıldı, değersizleştirildi.

Maalesef eğitimin ve eğitimcilerin aşağılanması sistematik bir şekilde sürüyor.

ÖMK ile ilgili AYM’nin karar açıklayacağı gün kararın açıklanacağı yerde beklemenin, uygulamadaki yanlışlığa dikkat çekmenin, buna ilişkin itiraz ve eleştirileri kamuoyu gündemine taşımanın, taşıma derdinde olmanın kime ne zararı var?

Eğitimcileri hukuken aşağılayan bu düzenlemeler yetmiyormuş gibi bir de bu tarz müdahalelerle fiilen aşağılamanın emniyet güçlerine, hükümete, bu ülkeye ne yararı var?

AYM önünde çocukların geleceği ve mesleklerinin onuru için mücadele eden sendikalarımızın başkan ve yöneticilerine yapılan hukuksuz müdahaleyi şiddetle kınıyoruz.

Tartaklanan, değersizleştirilen eğitimcilerdir, eğitimdir.

Tartaklanan, değersizleştirilen Türkiye’dir.

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız