Özgür Eğitim-Sen

MEB Öğretmeni Aşağılamakta Sınır Tanımıyor!

18.11.2022
A+
A-
MEB Öğretmeni Aşağılamakta Sınır Tanımıyor!
Paylaşın

Tüm tepkilere rağmen, öğretmeni değersizleştiren kariyer basamakları sınavını inat ve ısrarla dayatan MEB, öğretmeni aşağılama sürecini sınav kurallarıyla da ortaya koyuyor.

Yarın yapılacak Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı’na girecek öğretmenlerin; öğretmenlerin; cüzdan, saat, küpe, broş, kolye, bilezik, yüzük gibi eşya ve takılar ile bandajı sökülmemiş su şişesiyle girmesini yasaklayan MEB, bu yasağa rağmen sınava giren öğretmenlerin sınavını geçersiz sayacakmış. Ne yapacak öğretmenler, kopya mı çekecekler yüzükle, küpeyle?  

Öğretmenlerin hakkını hukukunu koruyup gözetmesi beklenen MEB, her şart ve ortamda öğretmeni rencide etmeyi, küçültmeyi, aşağılamayı başarıyor. İcat ettiği sınavla tatilini zehir ettiği 40-50-60 yaşlarındaki öğretmenlere üstüne bir de potansiyel kopyacı muamelesi yapması ancak akıl tutulmasıyla izah edilebilir.

Özgür Eğitim-Sen olarak;  öğretmenlere reva gördüğü bu kurallar nedeniyle MEB’i kınıyor, bina girişlerinde öğretmenlere saygısızlık yapılmaması konusunda uyarıyoruz.

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız