Özgür Eğitim-Sen

Ali Aydın’dan Memur-Sen Başkanına Sorular

22.04.2019
A+
A-
Ali Aydın’dan Memur-Sen Başkanına Sorular
Paylaşın

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın dün ilginç bir açıklamanın altına imza attı. Açıklamasında 31 Mart seçimleri sonucunda el değiştiren belediyelerde çalışan Memur-Sen üyelerini kastederek şu ana kadar 3 bine yakın üyelerinin tehdit ve baskıyla istifa ettirildiğini öne sürerek, şunları söyledi:

“Ağızlarından ‘özgürlük’, ‘demokrasi’, ‘insan hakları’ cümlelerini düşürmeyenler, ‘herkese saygılıyız’ diyerek ekranlar karşısında şirinlik yapanlar, 31 Mart seçimlerinden sonra bazı belediyeleri aldıktan sonra üyelerimize şiddetin, baskının, yıldırmanın, mobbing’in alasını yapıyorlar. Daha mazbataları bile verilmeden üyelerimize istifa baskısı yapıyorlar. “

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ali Yalçın‘ın bu açıklamalarından sonra Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri Ali Aydın sosyal medya hesabından Ali Yalçın’a cevaplandırması için çarpıcı sorular yöneltti.

Ali Aydın‘ın Milli Eğitim Bakanlığı personel rejiminde bir vesayet odağı haline gelen Eğitim Bir-Sen‘in MEB bünyesindeki konumuna atıf içeren soruları şöyle:

Mesela nasıl istifa ettirilmiş üyeleriniz?
Üye ol mülakat kolay, hallederiz mi denmiş?
Üye ol seni müdür yapalım mı denmiş?
Üye ol seni müdür yardımcısı yapalım mı denmiş?
Üye ol aday öğretmensin bak, kadro alamazsın mı denmiş?
Merak ediyoruz ne denmiş de o üyeler istifa etmişler?
Hak ve adaleti ayaklar altına alarak bu tür rüşvetler mi teklif edilmiş?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız