Özgür Eğitim-Sen

ALO 147 İÇİN SENDİKALARA ORTAK EYLEM ÇAĞRISINDA BULUNDUK

18.01.2018
A+
A-
ALO 147 İÇİN SENDİKALARA ORTAK EYLEM ÇAĞRISINDA BULUNDUK
Paylaşın

Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri Ali Aydın öğretmene şiddet konusunda farkındalık oluşturmak için Twitter’da hastag açan Milli Eğitim Bakanlığı’nın Twitter çıkışını değerlendirdi.

 

MEB’in toplumsal farkındalık oluşturma işini STK’lara bırakması gerektiğini belirten Aydın, Bakanlığın Twitter çıkışını şu sözlerle yorumladı:

 

“Mili Eğitim Bakanlığı öğretmene şiddet sorununa dikkat çekmek için Twitter da hashtag açmaya karar vermiş.

Başlık şu: #ögretmeneelkalkmazögretmenineliöpülür    

 

Güzel! Güzel de bakanlık STK değil, sendika değil, dernek ya da vakıf değil. Bu tür toplumsal farkındalık oluşturma faaliyetlerinin sivil kurumlar eliyle yürütülmesi daha anlamlı bence. Öte yandan bürokrasiden beklediklerimiz daha somut adımları atması. Sivil kuruluşlar ve resmî kurumlar  kendi asli rollerini oynamalılar. Bu noktada bürokrasi çözüm üretme yeri olmalı. Somut adımlar atılmalı, yoksa söylenenler retorik olmaktan öteye gidemez. Öğretmenin itibarı en başta bakanlık tarafından titizlikle korunmalı.”

 

ALO 147 hattının varlığına da değinen Ali Aydın, “Elimizde kendisi bir şiddet aracına dönüşen Alo 147 var. 5 yılda 10 milyon başvuru yapılmış buraya. Bu hattın varlığı başlı başına bir şiddet!”, dedi.

 

Ali Aydın hem Milli Eğitim Bakanlığına hem de sendikalara Alo 147 için çağrıda bulundu.

 

Aydın Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Alo 147 olarak anılan öğretmen düşmanı hattı kapattırmak için Özgür Eğitim-Sen ile birlikte ortak eylem kararı alabilecek bir sendika var mı?", diye sordu.

ALO 147'nin sadece öğretmenin itibarı için değil bizzat bakanlığın itibarı açısından da sorun teşkil ettiğini belirten Aydın; "Mili Eğitim Bakanlığı kendi itibarı için de ALO 147'yi kapatmalıdır.", dedi.

Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri Ali Aydın daha önceki bir paylaşımında, sendikaların gerçekleştirecekleri tek bir yaratıcı eylemle MEB'in ALO 147’yi  kapatmak zorunda kalacağını söylemişti. Ne var ki bunun için özellikle üye sayılarıyla övünen ve kitle sendikacılığı yaptıklarını iddia eden konfederasyonların taşın altına ellerini koyarak slogan atmaktan vazgeçip eylem kararı almaları gerekiyor.

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız