Özgür Eğitim-Sen

BAŞBAKANA ÇAĞRIMIZ KARŞILIK BULDU: PRİMİ DEVLET ÖDEYECEK!

26.11.2016
A+
A-
BAŞBAKANA ÇAĞRIMIZ KARŞILIK BULDU: PRİMİ DEVLET ÖDEYECEK!
Paylaşın
 
 
  
2006'da çıkarılan kanunla mesleğe geri dönmeye hak kazanan memurlardan geriye dönük sigorta primlerini ödemeleri istenmişti. 20-30 bin lirayı bulan primler, birçoğu öğretmen olan memurları maddi sıkıntıya düşürdü. Hazırlanan kanun teklifiyle mağduriyet giderilmiş oldu. Buna göre prim borçlarını, ilgili kurumlar ödeyecek.
 
Düzenlemeye göre 23 Nisan 1999 ile 22 Haziran 2006 tarihleri arasında kurumlarından ilişiği kesilen memurların ödenmeyen sigorta primleri, ilişiği kesilen kurumlar tarafından ödenecek.
 
Konuyla ilgili Özgür Eğitim-Sen olarak bir çok girişimde bulunmuştuk. En son Genel Başkanımız Yusuf Tanrıverdi Beyaz TV’de Latif Şimşek ve Nagehan Alçının hazırlayıp sunduğu Medcezir programında Başbakana konuyla ilgili açık çağrıda bulunmuştu. 
 
 
Genel başkanımız başbakanın “28 Şubatın son izlerini de sildik” sözüne atıfta bulunarak: “ 28 Şubat döneminde görevden atılan öğretmenlerin prim borçları konusunda gerekli düzenlemeyi henüz yapmadınız. YAŞ mağduru askerlere yaptığınız düzenlemenin benzerini görevden atılan memurlara da yapmalısınız. 25-30 lira arasındaki prim borcunu memurlar ödeyemezler, kaldı ki bu duruma hukuksuz bir uygulamayla düşürülmüşlerdir. 28 Şubat mağduru memurların prim borçları devlet tarafından ödenmelidir. Bunu yaptığınızda bir 28 Şubat mağduriyetini de ortadan kaldırmış olursunuz. bu hukuksuzluğu bir an önce bitirimeniz” diyerek Başbakana yönelik açık çağrısını bitirmişti.
 
Magdur memurlar evraklarını hazırlayarak 3 ay içinde kurumlarına müracaat edebileceklerdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız