Özgür Eğitim-Sen

Batman MEM eğitim çalışanlarını mağdur etmekten vazgeçmelidir

25.11.2016
A+
A-
Batman MEM eğitim çalışanlarını mağdur etmekten vazgeçmelidir
Paylaşın

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SBS ve ÖSS sınavlarına hazırlık amacıyla düzenlenen “Hedef İlk 15”projesinde görev alan 280 öğretmen ve 30 kadar idarecinin ek derslerinin bir kısmı Şubat ayından beri ödenmemiştir.Bu öğretmen ve idarecilerin 6 aydır mağduriyetleri devam etmesine rağmen hiç kimse bu konuyla ciddi bir şekilde ilgilenmemiştir.

Özgür Eğitim –Sen olarak ilki 5 Haziran’da ikincisi ise 6 Temmuz’da olmak üzere iki defa projeden sorumlu şube müdürüyle görüşmeler yaptık. Bu görüşmelerde bizlere paraların en kısa sürede ödeneceği ifade edildi. Bununla birlikte 28 Haziran’da projede görev alan öğretmenlerin bir kısmının da katılımıyla konuyu Batman milletvekili Mehmet Emin EKMEN Beyle de paylaştık.Vekil bey bu mağduriyetin giderilmesi için gerekli yerlere talimat vereceğini belirtmiş ancak yaptığımız görüşmenin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen paralar hala ödenmemiştir.

7 Şubatta girilen bir dersin ücretinin Temmuz ayının ortalarına girdiğimiz şu günlere kadar ödenmemesi ya bir kastın ya da ciddi bir ihmalkarlığın sonucudur. Her ne sebeple olursa olsun bu durum kabul edilemez.  Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim çalışanlarını mağdur etmekten vazgeçmelidir. Böylesine önemli ve büyük bir proje de eğitimcilerin bu tür bir sıkıntıyla karşı karşıya bırakılması projeye gölge düşürdüğü gibi proje yöneticilerine olan güveni de zedelemiştir.

Bununla birlikte şunu ifade etmek istiyoruz: Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi ile şu ana kadar bir çok eğitim çalışanına teşekkür ve takdir belgesi verilmiştir. Her sene 10’larca ve belki de 100’lerce kişi bu belgeleri almaktadır.  Hedef ilk 15 projesinde görev alan öğretmen ve idarecilere bir Takdir yahut Teşekkür belgesi verilmesi bugüne kadar hiç gündeme gelmemiştir. Bu insanlar cumartesi ve Pazar günleri gibi dinlenmeleri , kendilerine ve ailelerine zaman ayırmaları gereken tatil günlerinde sabah saat 8’den öğleden sonra saat14:00 ila 15 :00‘a kadar çalışarak Batmanlı öğrencilerin girecekleri sınavlarda büyük başarılar elde etmeleri için fedakarlık ve gayret göstermişlerdir. ÖSS sonuçlarındaki Batman’ın göstermiş olduğu ciddi anlamdaki ilerleme bu gayretli çalışmanın eseridir. Batman’ın iller bazındaki başarı sıralaması 49.sıralardan 33. sıralara kendi kendine yükselmemiştir. Bu başarının arkasındaki asıl unsur olan eğitim emekçileri için mutlaka bir Takdir belgesi verilmesini talep ediyoruz.

Bu eğitimcileri her yönüyle ödüllendirmek gerekir iken, Milli Eğitim Müdürlüğü alın terlerinin hakkı olan paralarını 6 aydır ödemeyerek ve bir takdir belgesini çok görerek bu eğitimcileri adeta cezalandırma yoluna gitmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine sesleniyoruz eğitimcilerle uğraşmaktan ve onları mağdur etmekten vazgeçin.öğretmen ve idarecilerinizin karşısın da olmak yerini onların yanında yer alın. Özgür Eğitim-Sen olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi ve Eğer paralar bu hafta içerisinde ödenmez ise konuyu ulusal basınla da paylaşacağımızı ifade etmek istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖZGÜR EĞİTİM –SEN

İl Temsilcisi

Mustafa SEVİNÇER

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız