Özgür Eğitim-Sen

CİZRE İÇİN KAMUOYU BİLGİLENDİRİLMELİDİR!

27.11.2016
A+
A-
CİZRE İÇİN KAMUOYU BİLGİLENDİRİLMELİDİR!
Paylaşın
 
 
 
 
 
4 Eylül’den beri sokağa çıkma yasağının uygulandığı Cizre’de yaşam yedi gündür dünyadan yalıtık bir şekilde devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı güvenlik üzerinden gerekçelendirilmiş olsa da şehirle ilgili, şehirde yaşananlarla ilgili kamuoyunun sağlıklı bir şekilde bilgilendirilmesinde zaruret var.  
 
 
Bu zaruret, hem duygusal infial halinde olan toplumun süküneti için, hem olası manipülasyonları bertaraf etmek için hem de eşi, dostu, akrabası olan binlerce insanın tedirginliğinin önlenmesi için yapılmalıdır. 
 
 
Gündelik ihtiyaçların temininden tutun karşılanması hayati olan sağlık hizmetlerinin nasıl karşılandığına ilişkin bilgilendirmelerin periyodik bir şekilde yapılması hem etkin ve ciddi bir devlet olmanın gerekliliği hem de devletin topluma karşı olan sorumluluğudur. 
Artan terör olaylarının yaşandığı bir süreçte bölge insanının hafızasında canlılığını koruyan “doksanlı yılları” çağrıştıracak, o çağrışımları besleyecek olan bu yasaklamaların yönetiminde gerekli özenin gösterilmesi, en ufak mağduriyetin, hak kayıplarının oluşmaması ve herşeyden önemlisi sivil vatandaşların can emniyetlerinin titizlikle korunması için hassasiyet gösterilmeli ve şüphesiz periyodik bir şekilde kamuoyunun enforme edilmesi gerekmektedir. 
 
 
Güvenlik önlemlerinin yerine getirildiği ancak gündelik yaşamın olağan akışına döndüğü bir vasatın bir an önce tesis edilmesi gerekmektedir. Zira bu hassas sürecin uzaması en temel gereksinimlerin karşılanmasını engellediği gibi bölgenin atmosferini zehirlemekte ve insanların duygu dünyasını tahrip etmektedir. 
 
Bu açıdan Özgür Eğitim-Sen olarak maliyeti yüksek olan bu tür uygulamaların son bulması, hızla ülke gündeminden çıkarılması için gerekli çalışmaların bir an önce yapılması ve tüm süreç boyunca kamuoyunun açık ve şeffaf bir şekilde bilgilendirilmesi için tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz.
                                                               ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız