Özgür Eğitim-Sen

DOĞAN MEDYASI İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ MANİPÜLE EDİYOR

26.11.2016
A+
A-
DOĞAN MEDYASI İŞ BIRAKMA EYLEMİNİ MANİPÜLE EDİYOR
Paylaşın
 
 
 
Okul müdürlerinin performansa dayalı atamalarında vicdanın ve hiçbir ahlaki değerin kabul etmeyeceği usulsüzlükler yaşandı. Çarpıcı bir örnek verecek olursak, Batman ilimizde Türkiye’nin en büyük biyoloji laboratuarını kişisel gayretleriyle kuran bundan önceki çalışmaları nedeniyle takdir belgeleriyle taltif edilen okul müdürü 50 puan verilerek başarısız addedildi ve müdürlükten alında. Hangi vicdan, hangi iz an, hangi terazi bu kadar ilkeden yoksun bir ölçek ortaya koyabilir.
 
Performansa dayalı değerlendirme öğretmenler içinde hazırlanıyor. Bu anlayışla, elle tutulur hiçbir yanın olmadığı tamamen İl/İlçe yöneticilerinin kişisel inisiyatifine bırakıldığı bir performans ölçümünün nice masum insanların ekmekleriyle oynanacağı aşikârdır.
 
Gerek bu alandaki kıyımı gerekse eğitimin diğer sorunlarını kamuoyuna taşımak için 24. 09.2014 tarihinde pek çok eğitim sendikası gibi Özgür Eğitim-Sen’de bir günlük iş bırakma kararı aldı ve uyguladı.
 
İş bırakma eylem kararı iki hafta önceden alınmış bir karardır. İki gün önce Hükümet orta öğretimde başörtüsünü yasaklayan yönetmelik maddesini değiştirerek bir yasağı daha bitirmiş bir özgürlük adımı daha atmıştı.
 
Doğan medya grubu verdiği haberlerle işgüzarlık ederek eylemi manipüle etmeye çalıştı. Sanki tüm eğitim sendikaları başörtüsü özgürlüğü kararına karşı, bu iş bırakma eylemini yapıyormuş gibi haberler yaptı.
 
Özgür Eğitim-Sen olarak başörtüsü özgürlüğünün her alanda mücadelesini verdik. Hükümetin almış olduğu karar yerinde ve yıllardır bizim talebimiz olan bir karardır.
 
Doğan medya grubunu eylemi gölgelemeye çalışan haberlerinden ötürü şiddetle kınıyoruz.
Yusuf TANRIVERDİ
Özgür Eğitim-Sen
Genel Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız