Özgür Eğitim-Sen

EĞİTİM BİR-SEN ZAVALLISIN SEN !

26.11.2016
A+
A-
EĞİTİM BİR-SEN ZAVALLISIN SEN !
Paylaşın
 
 
 
İftiralara ve iftiracılara cevap
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen üç yıl önce ülkemizin saygın kuruluşlarından birisi olan ve Atilla Yayla’nın Başkanlığını yaptığı Liberal Düşünce Topluluğu’nun düzenlediği ‘eğitim’ konulu bir seminere iştirak etti. LDT bu seminerin gerçekleşmesi için uluslar arası bir kuruluştan finans desteği almış. Aydınlık Gazetesi yazarı Mehmet Akkaya’nın iddiasına göre bu kuruluş ile CIA arasında bir bağ varmış. Bu mantıktan yola çıkarak hem LDT hem de bu organizasyona iştirak eden Özgür Eğitim-Sen’i Türkiye’de CIA tarafından desteklenmiş örgütler listesine almış. Özgür Eğitim-Sen ne o söylenen kuruluşu tanır ne de bugüne kadar herhangi bir kuruluş ile finansal ilişki içerisine girmiştir. Özgür Eğitim-Sen bu haberi anında tekzip etti, yazıyı yazan yazarla irtibat kurdu, söz konusu yazının sahibi Çarşamba günü yazacağı yazıda düzeltme yapacağını taahhüt etti öte yandan yazıyı haberleştiren site de haberi geri çekti. 
 
 
 
Bütün bunlara rağmen Eğitim Bir-Sen’in bu süreçteki tutumu ibretlikti. 
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen ile ilgili yalan ve iftira niteliğindeki yazıyı paravan internet siteleri ve kendi facebook hesapları üzerinden yayarak ahlaksızlığa çanak tutan rantiyeci, mevki makam hırsızı, kayırmacı ahlaksızlara şunu söylüyoruz. 
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen'in dünya görüşünün ne olduğunu en iyi bilen sizler bu alçaklığa yalan ve iftiraya alet olarak Özgür Eğitim-Sen üzerinde kamuoyu algısını oluşturmaya çalışarak kendi ilkesizliğinizi mi örtmeye çalışıyorsunuz?
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen olarak Hatay, Batman ve İstanbul da LDT ile eğitim sorunu üzerine yapılan çalıştaylarda kendi düşüncelerimizi paylaşarak mı CIA ajanı olduk?
 
 
 
Atilla Yayla, Bekir Berat Özipek, Murat Yılmaz, Hüseyin Yayman, Murat Çokgezen gibi saygın akademisyenleri ile Türkiye'nin hayati meselelerini konuşmak tartışmak mı CİA ajanlığı oluyor?
 
 
 
Kamu çalışanlarının haklarını sözleşme masasında koruyamayan, savunamayan ve sendikacılık tarihinin yüzkarası olarak kayda geçenler, Milli Eğitim sistemini rant alanına çevirenler, yandaşlık ve kayırmacılığa çevirenler, kendi ilkesizlik ve adaletsizliklerinin hesabını vermekten kaçanlar, Özgür eğitim-Sen gibi Türkiye de sendikacılığın yüz akı olan bir kuruma atılan iftiralara, yalanlara sarılarak kurtulacağınızı mı zannediyorsunuz?
 
 
 
Ahlak, erdem, hak ve adalet ilkeleri ile zerre kadar irtibatı olan birisinin ne olduğunu iyi bildiği Özgür Eğitim-Sen hakkında bu iftiraya ortak olması mümkün müdür?  Kurulan paravan internet siteleri üzerinden Özgür Eğitim-Sen'i itibarsızlaştırmaya, olumsuz algı oluşturmaya "umarım doğru değildir" gibi bıyık altından gülerek, "28 Şubat", "Gezi" çağrışımı yaparak, yalanları sevinç içerisinde paylaşmak ancak ilkesizlerin, ahlaksızların yapabileceği alçakça bir şey değil midir? Müslüman'ım diyen birinin haberi, haberin kaynağını düşünmesi gerekmez mi?
 
 
 
Timsah gözyaşları içerisinde büyük bir zevkle bu yalan ve iftirayı paylaşan Eğitim Bir-sen'in Genel Sekreteri, Özgür Eğitim-Sen'in Genel Başkanı yönetim kurulu üyeleri ve her bir üyesinin namuslu, ahlaklı, Amerikan ve İsrail karşıtı insanlar olduğunu bilmekte değil midir?
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen'in kurulduğu günden bu yana Türkiye de mağdur edilen, horlanan hakları yok sayılan toplumun tüm kesimlerinin istisnasız hak ve hukukunu, bu ülkenin kültür, inanç ve tarihi müktesebatı doğrultusunda savunduğunun şahidi değil midirler? 
 
 
 
Kılık kıyafet meselesinin çözülmesinde oynadığı tarihi rolü bilmekte değil midirler?  
 
Yüz binlerce üyeye rağmen seslerinin çıkmadığı ortamda Özgür Eğitim-Sen'in koyduğu tarihi eylemliliği bilmiyorlar mı? 
 
Milli eğitimin koltuklarını ağızlarının salyaları akarak ele geçirmenin derdiyle uğraşırlarken, ülkenin en zorlu meseleleri hakkında karınlarından dahi konuşamazlarken, 2006 yılında Özgür Eğitim-Sen'in Milli Güvenlik derslerinin, andımızın kaldırılması, eğitim sisteminin ideolojik dayatmadan arındırılması, başörtüsü yasağının her kademe ve herkes için kaldırılması gerektiği söylemleri nedeniyle mahkemelerde 10,5 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığını bilmiyorlar mı?
 
 
 
Hükümete verilecek siyasal desteği yalakalıkla karıştıran bu zavallılar, Özgür Eğitim-Sen'in 28 Şubat, 27 Nisan e muhtırası, 17-25 Aralık darbe süreçlerinde nerede durduğunu bilmiyorlar mı? 28 Şubat için suç duyurunda taraf olarak duran sendika olduğunu bilmiyorlar mı?
 
 
 
Hükümete ters düşmemek adına debelendikleri ikircikli tutumlarında yalpalayanlar, Özgür Eğitim-Sen'in anadilde eğitim, zorunlu din dersi, zorunlu eğitim, Tevhidi Tedrisat, Tekke ve Zaviyelerin açılması konusunda nerede durduğunu bilmiyorlar mı?
 
 
 
Baştan sona yalan ve iftira olduğunu bildikleri bu alçakça haberi Özgür Eğitim-Sen'i karalamak için kullanan zavallıların yaşadıkları Özgür Eğitim-Sen korkusu peşlerini bırakmayacaktır. Yaptıkları yanlışları, ilkesizlikleri, haksızlık ve adaletsizlikleri eleştiren Özgür Eğitim-Sen; Allah şahittir ki olmayan bir şeyi dillendirmemiştir. Yalan ve iftirada bulunmamıştır. Başka odakların, mahfillerin güç merkezlerinin sözcülüğüne soyunmamış olayı hak ve adalet ilkeleri üzerinden dillendirmiştir. 
 
 
 
Yaptığı yanlışların hesabını vermesi gereken zavallılar içine düştükleri çıkmazdan Özgür Eğitim-Sen'e çamur atarak, atılan çamurlara ortak olarak kurtulacaklarını zannediyorlar. 
 
Bu çamur bize yapışmaz, ama bu çamur Eğitim Bir-Sen'in suratında kalır. Eğitim Bir-Sen iste bu yüzden kaybetmeye mahkûm olacaktır. İktidardan hormonal bir şekilde beslenerek bedenleri azmanlaşmış, beyinleri küçülmüşler, demokratik ve ahlaki zeminde bir yarış ve rekabet yerine iftiraya sarılırlar.
 
 
 
Yaptığı yanlışlardan dönmek yerine ısrar etmek yanlışlarını söyleyenlere çamur atmak, algı oluşturmaya çalışmak, yalan ve iftiralara ortak olmakla kaybetmeye mahkûm olacaktır.
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen'in kim olduğunu çok iyi bilen Eğitim Bir-Sen ve kamuoyuna sendikamızı karalamaya itibarsızlaştırmaya çalışan bu alçakça saldırılara karşı bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da adalet ve özgürlük ilkelerini bayraklaştırarak mücadelemize devam edeceğimizi hatırlatıyoruz. Müfterilerle yalan ve iftiralardan medet uman ilkesizlerle de her platformda kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Ellerimiz ilkesizlerin, müfterilerin hem bu dünyada hem öbür dünyada yakalarında olacaktır.
 
 
 
Özgür Eğitim-Sen’den korkan bu vicdan, insaf yoksunu korkaklara tek bir şey söylüyoruz: Korkunuzu muhafaza etmeye devam edin!
 
 
 
 
 
Abdulbaki DEĞER
 
Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız