Özgür Eğitim-Sen

EYLEM STRATEJİMİZ

25.11.2016
A+
A-
EYLEM STRATEJİMİZ
Paylaşın
 
 
 
 
Toplusözleşme görüşmelerinde Hükümetin önerdiği %3 + %3’lük teklifin ciddiye alınması mümkün değildir.
Özgür Eğitim Sen olarak, çalışanları tatmin edecek gerçekçi rakamlar üzerinde uzlaşılması gerektiğini söylüyoruz. Toplu sözleşme görüşmelerinde, sendikaların birlikte hareket etmeleri ve iş bırakarak, haklarımızı arayacaklarını, masanın diğer tarafında oturan hükümet görevlilerine hissettirmelidirler.
Sendikalar arasında yapılacak sen – ben kavgasının tek galibi işveren olacaktır. İşverenin galip olmasının anlamı, çalışanların sefalete mahkûmiyetlerinin kader durumuna getirilmesidir.
Özgür Eğitim Sen olarak, sendikaların talep ettikleri artış oranlarının üzerinde durmak istemiyoruz. Masaya oturan üç Sendikanın tekliflerinin ortalaması bile çalışanlar için kazanım olacaktır. Bundan dolayı, iş bırakma başta olmak üzere, hükümeti yola getirecek eylemlerin vakit geçirilmeden planlanması ve en yüksek katılımın sağlanması için, Emek Platformu tekrar oluşturulmalıdır.
Hükümetin, gerçekçi olmayan ve ciddiye alınamayacak tekliflerde ısrar etmesi halinde 23 Mayısta, işyerlerimizde değil alanlarda olacağımızın bilinmesini istiyoruz.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Özgür Eğitim Sen Genel Merkezi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız