Özgür Eğitim-Sen

GÖREVDEN ALINDI!

27.11.2016
A+
A-
GÖREVDEN ALINDI!
Paylaşın
 
 
 Bilindiği üzere yaklaşık beş aydır ÖZGÜR EĞİTİM-SEN olarak Ankara Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü merkezli yaşanan Şube Müdürü Numan CENGİZ'in mağduriyetini defaatle dile getirdik. Konuyu hem bakanlık nezdinde  hem de ulusal basında gündem yaparak yaşanılan mağduriyetin giderilmesini ve sorumlulardan hesap sorulmasını istedik.
 
Yaşanan hadisenin görmezden gelinemeyeceğini, sıradanlaştırılıp kulak arkası edilemeyeceğini, MEB'in kurumsal kimliğinde telafisi zor yaralar açacağını ifade etmiştik. 
 
Geçen hafta itibariyle söz konusu İlçe Milli Eğitim Müdürü görevden alındı. İlçe Milli Eğitim Müdürünün görevden alınması önemli olup ÖZGÜR EĞİTİM-SEN'in konu ile ilgili duyarlılığının ve kararlılığının neticesidir.
 
Gelinen noktada yaşanan mağduriyet hala giderilmemiş olup telafi edilmeyi beklemektedir. Bu açıdan yaşanan hukuksuzluğun ortadan kaldırılması için ilgili Şube Müdürü'nün göreve başlatılmasını bekliyoruz. 
 
ÖZGÜR EĞİTİM-SEN olarak bu mağduriyetin takipçisi olacağımızı ve aynı şekilde benzer hukuksuzluklar karşısında hak ve adalet temelinde kararlı bir mücadeleyi sürdüreceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz. 
 ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız