Özgür Eğitim-Sen

HUKUKSUZLUK DEVAM EDİYOR

26.11.2016
A+
A-
HUKUKSUZLUK DEVAM EDİYOR
Paylaşın
 
 
 
Kadriye Sevgi Yılmaz. Diyarbakır'da öğretmen. Kıyafet yönetmeliğini protesto için derslere başörtüsüyle girmek istedi. Müdür öğrencilerinin gözleri önünde yaka paça dışarı attı.
 
 
Sendikaların çağrısı üzerine 1982 model kılık ve kıyafet yönetmeliğini protesto etmek için başlatılan işe serbest kıyafetle gitme eylemleri sürüyor. Diyarbakır'da Evliya Çelebi İlköğretim Okulu Öğretmenlerinden Kadriye Sevgi Yılmaz, derslere başörtüsü ile girmeye çalışınca okul müdürü tarafından öğrencilerinin gözleri önünde yaka paça dışarı atıldı.
 
CUMHURİYET KADINI DEĞİLSİN
 
Okula girmek için öğretmen direnince, okul müdürü Zeynel Abidin Demir tutanak tutmak yerine kadın öğretmeni kolundan tutarak dışarı attı. Öğrencilerinin gözü önünde zorla okul dışına çıkartılan öğretmen, “Haklarımız gasp ediliyor” diyerek olaya tepki gösterdi. Müdürün, öğretmeni dışarı atarken, “Sen Cumhuriyet kadını değilsin” dediği de öne sürüldü.
 
 
Özgür Eğitim-Sen olarak 17.12.2012 tarihinden itibaren başlatmış olduğumuz serbest kıyafet eylemimizin süreceğini tamamen keyfi ve ideolojik sığlık ile malul kıyafet düzenlemelerinin artık sona ermesi gerektiği yönündeki ısrarımızın devam edeceğini ilan ediyoruz. Söz konusu muameleye maruz kalan Kadriye Sevgi Yılmaz Hocamıza geçmiş olsun diyor, maruz bırakıldığı durumu ve bu duruma sebep olanları Özgür Eğitim-Sen olarak kınıyoruz. Yasakçı, dayatmacı zihniyetle mücadele etme kararlalığımızı ise bu vesileyle tazeliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız