Özgür Eğitim-Sen

İL İÇİ İL DIŞI YER DEĞİŞTİRMELER MAYISTA YETİŞİR Mİ?

26.11.2016
A+
A-
İL İÇİ İL DIŞI YER DEĞİŞTİRMELER MAYISTA YETİŞİR Mİ?
Paylaşın
 
 
 
2013 yılı yer değiştirme takvimi incelendiğinde hazırlanırken özen gösterilmediği, aceleyle çıkarılmış bir takvim olduğu görülmektedir.
 
 
 
Takvime göre il içi ve iller arası yer değiştirmeler 01-30 Mayıs olarak açıklanmış ama mayıs ayı bitmek üzereyken bu yer değiştirmelerin müracaatları henüz alınmadı, yer değişikliği ne zaman yapılacak ve bu zamana sığdırılabilecekler mi?
 
 
 
Okulların dönüştürülmesi ve değişimi tam olarak tamamlanmamışken okul normlarının belirlenmesinde çok büyük sıkıntılar ortaya çıkacaktır.
 
 
 
Bakanlık bu sorunların çözümüne yönelik adımları atabilecek mi? Yoksa öğretmenlerimizi mağdur edecek bir takvim mi işletilecek?
 
 
 
Yer değiştirme işlemleri yapılırken özür durumuna bağlı yer değişikliklerinde puan şartının aranmaksızın işlemlerin yapılması gerekmektedir. Çünkü bakanlık bu konuda birçok dava kaybetmiştir ve bu durumda açılacak olan davaları kaybetmeye devam edecektir.  Eğitim çalışanlarını yine mahkemelerde hakkını arar hale getirmeden bu değişikliklerin yapılması gerekmektedir.
 
 
 
Eş, eğitim ve sağlık gibi yer değişikliklerini engelleyen bir takvim ile bakanlığı yine açılan davalara taraf olurken ve bu davaları kaybederken izlemek istemiyoruz. Adaletli ve hakkaniyete uygun yer değişikliğinin yapılması öncelikli isteğimizdir.
 
 
 
Alan değişikliğine bağlı yer değişikliği yapılırken daha önceden alan değişikliği yapmış olup şuan mutsuz olan binlerce öğretmenin eski alanlarına ama bulundukları illerde atamasının yapılması uygun olacaktır.
 
Çünkü binlerce öğretmen eşinden çocuğundan ayrı düşmemek veya sağlık ve eğitim gibi haklarından vazgeçmemek adına alan değişikliği yapmak zorunda bırakılmıştır. Bu binlerce öğretmen eğitimini almadıkları alanlarda çalışmak zorunda kaldıklarından mutsuz ve huzursuzlardır.
 
 
 
Bu takvim bir an önce gözden geçirilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız