Özgür Eğitim-Sen

İNSAN YAŞAMININ DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİNE, ÖĞRETMENLERİN SİSTEMATİK OLARAK İTİBARSIZLAŞTIRILMASINA, AŞAĞILANMASINA HAYIR

26.11.2016
A+
A-
İNSAN YAŞAMININ DEĞERSİZLEŞTİRİLMESİNE, ÖĞRETMENLERİN SİSTEMATİK OLARAK İTİBARSIZLAŞTIRILMASINA, AŞAĞILANMASINA HAYIR
Paylaşın
 
 
 İnsan Yaşamının Değersizleştirilmesine Hayır
Özgür Eğitim Sen Şanlıurfa İl Temsilciliği olarak yöneticilere ve karar vericilere sesleniyoruz:
 “İnsan yaşamının, her geçen gün daha da değersizleştirilmesine, artık dur demenin zamanı gelmedi mi?”
Her gün ülkeyi kuşatan, ölüm haberleri ile uyanmaktan bıkmadınız mı? 
Ülkemizin bir şiddet sarmalına burunmuş halde görünmesi sizi rahatsız etmiyor mu?
Bu şiddet sarmalının tüm toplum kesimlerini içine almasından ve bu şiddet sarmalının tüm toplum kesimlerinde telafisi zor travmalara yol açmasından korkuyor musunuz?
Bu şiddet sarmalının ölçüsüz bir şekilde yayılıp, yükselerek. Suçlu, masum herkese ulaştığını, doktoru hastasına, öğretmeni öğrencisine karşı çaresiz ve savunmasız bıraktığını görmüyor musunuz?
26.09.2012 tarihinde öğrencilerini eğitmekten başka bir amacı olmayan, İzmir Karabağlar ilçesinde bulunan Nazire Merzeci Ortaokulu’nun öğretmeni Rabia Sevilay Durukan’ın sudan bir sebepten dolayı, öğrencisi tarafından acımasızca bıçaklanıp öldürülmesinde sizin payınız ne? hiç düşündünüz mü?
Mevcut İktidara ve Eğitimden sorumlu Bakanına sesleniyoruz:” Öğretmenlerin canına, malına, ırzına ve itibarına yapılan bu ve benzeri saldırılarda sizin payınızın olup olmadığını tartışmaya hazır mısınız?
Siz ideolojik Saiklerle yapmış olduğunuz değişikliklerin, eğitim camiasında ne tür sonuçlar yaratacağının farkında mısınız?
Okumak istemeyen öğrenciyi zorla okullarda tutarak bu tür ölümlere ve saldırılara davetiye çıkardığınızı biliyor musunuz?
Siz uluslararası istatistikler ile ders saatlerini artırma, ders sayısını çoğaltma peşinde koşarken. Öğretmenler sizin oluşturmaya çalıştığınız eğitim paradigmasının neresinde? 
Sizin eğitim paradigmanızda öğretmen para kazanmak için çalışmaya mecbur sıradan bir memur mu?
Eğitim Öğretimin merkezinde yer alması gereken öğretmeni, tüm karar verme noktalarından dışlayarak, sadece ders veren bir robota dönüştürmek üzere olduğunuzu biliyor musunuz? 
Oluşturmuş olduğunuz eğitim müfredatı ve disiplin yönetmelikleri sayesinde: “Çarpık ve uygunsuz diziler ile zihni iğfal edilmiş, internetteki uygunsuz içerikler ile duyguları kirletilmiş, yasadışı örgütler, mafyatik yapılanmalar, uyuşturucu ve fuhuş şebekelerinin ağına düşmüş öğrenciler karşısında, öğretmenleri çaresiz ve savunmasız bıraktığınızı anlamanızı için daha kaç öğretmenin ölmesi veya saldırıya uğraması gerekiyor?”
Milli Eğitim Bakanı şunu iyi bilmeli ki kof ve duygusuz sözleri ile öğretmenine sahip çıkmış rolü yapması öğretmen camiasına inandırıcı gelmiyor.
                                                                  Abdülgani DEMİR
                                                        Özgür Eğitim Sen Şanlıurfa il Temsilcisi 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız