Özgür Eğitim-Sen

İnsanlık Musalla Taşında!

20.12.2016
A+
A-
İnsanlık Musalla Taşında!
Paylaşın

“çiğ tanesi sanmak ne cüret,

gözyaşıymış insanın insana raptolduğu cevher.”

 

*

Son birkaç yıldır sistematik bir biçimde Türkiye’yi kıskaca almak için her türlü yolu ahlaksızca ve alçakça kullananlar en son yüzlerini İstanbul Beşiktaş’ta gösterdiler. İstanbul’u kana bulayan menfur saldırı içimizi yaktı. Dün şehitlerimizin uğurlanışları yakınlarının gözyaşı ve ağıtları eşliğinde gerçekleşti. Ve tüm Türkiye gözyaşıyla raptolduk birbirimize…

Teröre ve destekçilerine en anlamlı tepki de dün yine Beşiktaş’ta verildi. Avrupa ülkelerinin Başkonsoloslarının saldırının gerçekleştiği yeri ziyaretleri sırasında, bir vatandaşımız üzerinde ‘Hollanda Başkonsolosluğu’ yazan çelengi sol eliyle havaya kaldırarak, “Katiller burada! Çelenkleri burada!” diye haykırdı.

Türkiye’ye yönelik gizli-açık her türlü aracı işe koşarak, işe koşulmaya dünden razı işbirlikçilerini de yanlarına alarak kirli bir savaş yürütüyorlar. Terörle boyunduruk altına almak için tüm şeytanlarını üzerimize saldılar: PKK, DAEŞ, FETÖ…

Şehitlerimizin acısı yüreğimize oturmuşken bir acı haber de Halep’ten geldi.

Halep tüm dünyanın gözlerinin önünde düştü!

Ona ölüm taşıyan devletlerden katbekat derin bir maziye sahip olan şehir, şimdi onların ölüm yağdıran bombaları altında tarumar.

Halep Esad, Rusya ve İran’ın hafızalardan kolay kolay silinmeyecek katliamlarının dekoru haline gelmek üzere!

Aylardır süren insanlık-dışı kuşatma nihai amacını gerçekleştirmeye başladı bile! Toplu infazlar, kurşuna dizmeler, kirletilen kadınlar, vahşice katledilen çocuklar…

 

Hiç şüphesiz içinden geçmekte olduğumuz günler, insanlığın musalla taşına yatırıldığı günlerdir. Mazlumların ve mağdurların çığlıkları gök kubbeyi inletiyor. Defin işlemleri gayretkeş vahşilerin girişimleriyle hızlandırılmak isteniyor. Tüm direnç noktaları her türlü araç kullanılarak imha edilmek isteniyor. Söylemler boşa çıkıyor, yaldızlı retorikler pul pul dökülüyor.

 

Tüm dünya hiç kuşkusuz bir sınavdan geçiyor. Kadim bir sınav bu. Dün oldu, bugün olmakta yarın olmaya devam edecek. Saflar ayrışacak, taraflar netleşecek ve herkes bu sınavda olmak istediği yerde duracak. I.Dünya Savaşı’nın kapanmayan bilançosu üzerine kirli savaşlar veriliyor. Şer düzenekler yakıtı çocuk, kadın hülasa insan cesetleri olan egemen sistemi sürdürebilmek için kan dökmeye devam ediyorlar. Bir şey yapamamanın, el uzatamamanın utancı ağır bir vebal tüm dünyanın sırtında. Medeniyet havzamızın en ilkel yöntemlerle insansızlaştırılmasına, talan edilmesine ve yağmalanmasına set olamamanın zilleti, Halep dâhil kadim şehirlerimizde kol gezen ölümlerden bile bin beter!

 

*

“kaldı bu silinmez yaşamak suçu üzerimde”

*

İnsanlık seyretmekte.

İnsanlar seyretmekte.

Vicdanlar sessiz.

Bölgenin halkları sessiz.

Dünya sessiz…

 

Masumlar ölürken, mazlum ve mağdur yakarışları arş-ı alayı titretirken engel olacak bir eylem, dil, kültür ve duruş üretemiyorsa yaşamak, ölümden beter!

Muhtaç olunacak namerdin bile kalmadığı bu cehennemde, karşımızda göstermelik dahi olsa el atmayı, söz söylemeyi gereksiz gören ahlaksız bir düzen var.

Büyük alt-üst oluşta her şeyin değeri anlamının ne ile rabıta kurduğu ile ilgili.

Hayatımız, dinimiz, mezhebimiz, meşrebimiz, ideolojimiz, cemaatimiz, siyasetimiz ve aidiyetlerimiz….

Hayat eğer bir anlamı varsa hayattır. Mücadele, ahlak ve adalet ekseninde, ilke ve değer temelinde yükseliyorsa mücadeledir. Varoluşun anlamı insana, tarihe ve coğrafyaya varlık kazandırmak ile mukayyet. Siyaset insanı yüceltiyor, izzet ve şerefini yükseltiyor, ölümüne değil dirilişine yol oluyorsa… Din, mezhep, meşrep insanı insanlaştırıyorsa, insanı daha duyarlı ve sahici kılıyorsa… Cemaatler, tarikatlar, vakıflar, dernekler STK’lar haksızlığa zulme isyan ediyorlarsa bir anlamları vardır. Bunlar yok ise yağmanın, zulmün, ölüm ve kıyımın destekçilerinden başka bir şey değildirler.

Dinlerini, inançlarını, ideolojilerini, kimlik ve siyasetlerini açtıkları cephelerde başka insanlara yönelen namluya sürülmüş kurşun haline getirenlere, bir değil bin kere lanet olsun!

 

Ali AYDIN

Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri

 

14.12.2016

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız