Özgür Eğitim-Sen

Irkçılıkla Mücadele çalışmaları sürüyor

25.11.2016
A+
A-
Irkçılıkla Mücadele çalışmaları sürüyor
Paylaşın

19 Aralık 2009 tarihinde Ankara’da Avrupa Irkçılık Karşıtı Network (ENAR) -İHAD işbirliği ile bir toplantı gerçekleştirildi. Ankara Mola Otel’de yapılan toplantıya hak örgütleri ve akademisyenler katıldı. İki oturumda gerçekleştirilen toplantının birinci oturumunda Irkçılık karşıtı AB politikaları, kurumlar ve lobi faaliyetleri, ele alınırken, ikinci oturum daha çok  Türkiye’deki Irkçılık karşıtı çalışmalar, sorunlar ve işbirlikleri tartışıldı.
Çalışmaya sendikamız ÖZGÜR EĞİTİM-SEN’in dışında, SETA, MAZLUMDER, İHD, COJEP TÜRKİYE, BAŞKENT KADIN PLATFORMU, UAÖ, DUR DE, KAF DER, TİHV gibi pek çok sivil toplum örgütü de katıldı.

İHAD hakkında

İnsan Hakları Araştırmaları Derneği (İHAD), aralarında hukukçular, akademisyenler ve insan hakları aktivistlerinin yer aldığı bir grup tarafından 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur. İHAD, devletlerden, hükümetlerden, siyasi ve ideolojik gruplardan bağımsız bir insan hakları hareketi olarak, insan haklarının çeşitli alanlarında araştırma, izleme, raporlama, yayın faaliyetleri ve projeler yürütmektedir.

İnsan Hakları Araştırmaları Derneği’nin vizyonu, hukuk, özgürlük ve adaletin herkes için geçerli olduğu bir dünyadır. İnsani değerlerin korunması ve geliştirilmesi için araştırma, izleme, raporlama ve eğitim yöntemlerini kullanarak çalışmaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız