Özgür Eğitim-Sen

MADEN OCAĞINDA İNSANLIK ÖLDÜ

26.11.2016
A+
A-
MADEN OCAĞINDA İNSANLIK ÖLDÜ
Paylaşın
 
 
 
 
Soma’da yaşanan hadise bütün bir ülkeyi yasa boğdu. Bir lokma ekmek için inilen kuyular yine işçilere mezar oldu. Ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına sabrı cemil diliyorum.
 
Ancak bir maden ocağında böylesine bir ölüm kabul edilemez. Belli ki, madenlerde gerekli donanım ve emniyet yetersizliği var. Hiç kimsenin insan yaşamını bu kadar basit bir ölüme indirmeye hakkı yoktur. Gerekli donanım sağlanmadan insanları kilometrelerce yerin altına indirmek, onları olası bir ölümün önüne sorumsuzca ve vicdansızca atmak demektir.
 
Bu işin sorumluları mutlaka hesap vermelidirler. Sorumlular her ne kadar belirli bir zaman aralığını kapsayan bir ceza çekeceklerse de, vicdanların mahkûm edişini bir ömür taşıyacaklar ve yüzlerce insanın ölümünün sorumlusu olarak bilineceklerdir.
 
Ülkemizde çalışma hayatında iş ortamı güvenliği açısından ciddi bir sorun ortadadır. İş güvenliği yeniden ele alınmalıdır. İhmal nedeniyle yaşanan işçi ölümlerine ve sakatlanmalarına karşı işverene ağır yasal yaptırımlar getirilmelidir.
 
Bu millet bir daha Soma’lar yaşamasın. AMİN.
 
ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız