Özgür Eğitim-Sen

Mağduriyet giderildi

07.06.2018
A+
A-
Mağduriyet giderildi
Paylaşın

Hatırlanacağı üzere kadrosu Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde iken 31 Ocak 2018’de yapılan atamalarda ortada herhangi bir gerekçe söz konusu değilken hukuksuz bir işlem ile ‘tenzili rütbe’ yapılmış ve Ankara Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika Biçer ilkokul öğretmeni kadrosuna görevlendirilmişti.

 

Yapılan bu hukuksuz işlemin kaldırılması için Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdulbaki DEĞER 01.03.2018 tarihinde ’MEB’in varlığına halel getirmeyelim’ başlıklı yazısıyla olayı gündeme getirip MEB’in varlığına kasteden bu olayın düzeltilmesi için ilgilileri göreve çağırmıştı. 

 

Daha sonra Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu 04.03.2018 tarihli ‘Bu bir suç duyurusudur’ basın açıklamasıyla olayı tekrar gündeme getirmiş ve ‘Özgür Eğitim-Sen olarak ilçe milli eğitim müdürü atamaları üzerinden, eğitim bürokrasisi içindeki usul kaide tanımayan, mevzuata aykırı işlem yapmaktan sakınmayan, kendini denetimden azade gören, pervasız ve cüretkâr yapılanmaların varlığına dikkat çekmek istiyoruz. Gündemi eğitimden veya ülke ve ülke çocuklarının geleceğinden ziyade farklı motivasyonlarla örülü olan odakların MEB içindeki nüfuzlarının kırılması, yapılan usulsüzlüklerin, yaratılan mağduriyetlerin giderilmesi noktasında milli eğitim bakanı ve müsteşarın acilen inisiyatif almasını; bir milyon öğretmen, 18 milyon öğrenciyi idare eden Bakanlığın denetim dışı odaklanmaların yatağı haline gelmesine izin vermemesini ve hukuksuzluklardan hesap sormasını umut ediyoruz’ şeklindeki açıklamalarla da MEB’i göreve çağırmıştık.

 

Ardından 7 Mart 2018 tarihinde Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri Ali AYDIN ‘MEB’in marka değeri’ başlıklı yazısıyla tekrar gündem etmiş ve ‘Kendi ilan ettiği kurallar kendisi tarafından çiğneniyorsa MEB kime ne anlatabilir? Kendisinin ilan ettiği yönetmeliğe 20 gün sadık kalamayan bir Bakanlığın dışarıdan hiçbir saldırı olmaksızın içeriden kendi kendisine yönelik gerçekleştirdiği bu kötülüğün bir izahı, anlamı var mı sizce?’ değerlendirmesiyle hem MEB’i göreve çağırmış hem de olayın vehametine dikkat çekmişti.

 

15.03.2018 tarihinde de Genel Başkan Abdulbaki DEĞER Karar Gazetesi’nde konuyu ‘MEB Yönetmeliğini Uygulamıyor’ başlıklı haberin içinde gündeme getirerek tekrar uygulamanın yanlışlığına dikkatleri çekmişti. Aynı süreçte bu mücadeleyle paralel başlatılan hukuki mücadele nitekim geçenlerde ‘yürütmeyi durdurma’ olarak karara bağlanmış ve nihayetinde Şefika BİÇER Altındağ Milli Eğitim Müdiresi olarak görevine başlamış bulunmaktadır. 

 

Görevine başlayan Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Şefika BİÇER’i Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdulbaki DEĞER, Genel Sekreter Ali AYDIN ve MYK Üyesi Bekir BİÇER 06.06.2018 tarihinde ziyaret ederek sancılı geçen sürecin ardından yeniden başladığı görevinde başarı dileklerini ilettiler.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız