Özgür Eğitim-Sen

MAĞDURİYETLER OLUŞTURULMASIN!

27.11.2016
A+
A-
MAĞDURİYETLER OLUŞTURULMASIN!
Paylaşın
 
 
 Bilindiği üzere 2010 yılı KPSS’nın "Genel Yetenek ve Genel Kültür" sınavının iptal edilmesi kararı verildi. Yürütülen KPSS soruşturmasında kapsamında kopya çekerek yerleşen emek hırsızlarının belirlenmesi amacıyla savcılıkça yürütülen dava, söz konusu dönemde ataması kendi emekleri ve alın terleri ile yapılan binlerce insanı da mağdur ve tedirgin etmektedir.
Devletin temel vasıflarından olan insanların hak ve hukuklarını gözetme sorumluluğu içerisinden geçmekte olduğumuz bu nazik dönemde çok daha önemli hale gelmiştir. Millet iradesine kasteden örgütün aynı zamanda bir hırsızlık şebekesi olarak çalıştığı son gelişmelerle birlikte iyice anlaşılmaktadır. Bu hırsızlık şebekesinin çökertilmesi, mensuplarının deşifre edilip hesap sorulması kamuoyunun temel beklentisidir. Aynı şekilde söz konusu sürecin faillerin açığa çıkarılması ve hesap sorulması talebi suçsuz, masum ve hak sahibi insanların incitilmemesi, mağdur edilmemesidir.
Başta MEB olmak üzere Hükümet'in konuya ilişkin süreci şeffaf bir şekilde yürütmesi, emek ve gayretleriyle sınavı kazanıp atananların hakkını ve hukukunu gözetmesi varoluşu gereğidir. ÖZGÜR EĞİTİM-SEN olarak da bu süreçte emek hırsızlarının adil bir şekilde açığa çıkarılıp gereken hesabın sorulması ve suçsuz, masum insanların mağduriyet yaşamamaları için sürecin takipçisi olacağımız kamuoyu ile paylaşıyoruz.
ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız