Özgür Eğitim-Sen

Mustafa Sevinçer: SBS Sınavında Görev Almayacağız

26.11.2016
A+
A-
Mustafa Sevinçer: SBS Sınavında Görev Almayacağız
Paylaşın
 
 
 Özgür Eğitim-Sen Batman İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer yaptığı basın açıklaması ile SBS Sınavında görev almayacaklarını açıkladı.Sevinçer sınav günü saat 10:00'da Atatürk Parkında basın açıklaması yapacaklarını belirterek tüm öğretmenleri Batman Özgür Eğitim-Sen İl Temsilciliği tarafından yapılacak olan basın açıklamasına davet etti.Mustafa Sevinçer'in açıklamasının tam metni:
 
 
Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanı sayın Ömer DİNÇER  göreve geldiği günden beri, Sayın Başbakan da geçtiğimiz haftalar içerisinde  öğretmenlerle ilgili kamuoyunda büyük tepki toplayan talihsiz ifadeler kullandılar. “öğretmenlerin haftada 15 saat çalıştıkları, bir rivayete göre(Milli eğitim bakanının rivayeti) 3 ay,bir rivayete göre ise(Başbakanın rivayeti) 2 ay tatil yaptıkları,”bu kadar az çalışmalarının” karşılığında ise 1624 lira gibi “yüksek oranda maaş aldıkları” bununla birlikte ek ders aldıklarında bir de sınavlarda görev aldıklarında gelirlerinin daha da artığı gibi” ifadeler kullanmışlardı. 
 
 
Mesleğin getirdiği özelliklerden dolayı çok zor şartlar altında çalışan öğretmenlerin sürekli hükümet yetkilileri tarafından hakarete uğraması öğretmenlerde ciddi motivasyon kaybına neden olmaktadır. Ülkenin her türlü gelişiminin, ilerlemesinin mimarları olan öğretmenlerin toplum nezdinde hakaretlere maruz bırakılmalarının hiç kimseye faydası olmayacaktır.
 
 
Özgür Eğitim-Sen olarak öğretmenleri ciddi manada rahatsız eden bu açıklamaları protesto etmek amacıyla bu hafta sonu yapılacak SBS sınavında görev almayacağız. Genel merkezimizin aldığı kararla tüm Türkiye’de gerçekleştireceğimiz bu eyleme diğer sendikaları da destek vermeye çağırıyoruz. Milli Eğitim bakanı ve sayın Başbakanın sözleri sendikal ayrım yapmadan tüm öğretmenler yönelikti. Dolayısıyla sendikalarda bunu göz önünde bulundurarak öğretmenleri rencide eden hükümetin bu tavrını proteste etmek amacıyla hafta sonu yapılacak olan SBS’de görev almamalıdırlar. Ayrıca Batman Özgür Eğitim-Sen olarak SBS sınavının yapılacağı 9 haziran cumartesi günü sınav saatinde yani sabah 10:00’da Atatürk parkında basın açıklaması yapacağız. Bu açıklamamıza tüm  öğretmenleri davet ediyoruz.
 
06/06/2012
Mustafa Sevinçer
Batman Özgür Eğitim-Sen İl Temsilcisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız