Özgür Eğitim-Sen

Nöbet Tutmama Eylemine Devam

19.09.2018
A+
A-
Nöbet Tutmama Eylemine Devam
Paylaşın

MEB REHBERLİK HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE GETİRİLEN NÖBET, BELLETİCİLİK VE OKUL İÇİ SINAV GÖREVLERİ İÇİN EYLEM KARARI

 

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyeleri Genel Başkan Abdulbaki Değer başkanlığında 15.09.2018 tarihinde toplanarak;

 

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğinin 34.madde (ff) fıkrasındaki ''Sınavlarda görev alabilir, belleticilik ve nöbet görevi yapar.'' hükmü, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin ana mantığına ve işleyişine aykırılık teşkil etmektedir.

 

Rehberlik Hizmeti öğrenciye genel olarak teneffüs saatlerinde verilmektedir. Öğrenci görüşmelerini ve veli kabullerini gerçekleştirdiği esnada nöbet görevini fiilen yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Okul içi sınavlarda ve belleticilik görevlerinde de olası olaylarda, psikolojik destek verdiği öğrenci ile arasında güvensizliğe yol açacak sorunlar yaşanabilecektir.

 

Bu gerekçelerle üyelerimiz tarafından okul idarelerine nöbet, belleticilik ve okul içi sınav görevi verilmemesi yönünde dilekçe ile başvuru yapmalarına, buna rağmen belirtilen görevler verildiği takdirde bu görevlerin üyelerimiz tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılında yerine getirilmemesine karar verilmiştir.

 

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

15.09.2018

 

Not: Üyelerimiz eylem kararını web sitemizin ana sayfasında yer alan "Dosyalar" panelinden bilgisayarlarına indirebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız