Özgür Eğitim-Sen

NORM FAZLASI ATAMA HAKSIZLIKLARI SÜRÜYOR

26.11.2016
A+
A-
NORM FAZLASI ATAMA HAKSIZLIKLARI SÜRÜYOR
Paylaşın
 
 
 
4+4+4 sistemine plansız programsız geçişin sıkıntılarını her zaman olduğu gibi öğretmenler çekmektedir. Okulların ilk ve ortaokul olarak ayrılması öğretmen kadrolarının sistemde doğru şekilde yenilenmemesi, okulların ders saatleri ve öğretmen ihtiyaçlarının belirsizliği bir kısım öğretmenlerimizi norm fazlası durumuna düşürmüştür.
İhtiyaç olmayan okullara öğretmen atamalarının yapılması daha önce bu okulda normda olan öğretmenlerin puan nedeniyle norm fazlası durumuna düşmesine neden olmuştur. Bakanlık her ne kadar norm fazlası atamalarının puanlara bakılarak en düşük puanlı öğretmeni en uzağa, en yüksek puanlı öğretmeni en yakına esasıyla atamaların yürütüldüğünü söylese de mücavir alan içinde de olsa ulaşım sıkıntısı olan ve ulaşım süresi açısından da ciddi mağduriyetlerin yaşanmasına neden olmuştur.
İl ve ilçelerde belirli bir miktarda norm fazlası öğretmenin olmasının bir ihtiyaç olduğu herkesin malumudur. İzin alan, rapor alan öğretmenlerin derslerinin dolması için gereklidir.
Özür grubu atamasıyla ataması yapılan öğretmenlerimizin de norm fazlası atamalarda yeniden mağdur duruma düştüklerini de görmekteyiz. Bakanlık kendi plansız ve sistemsizliğinin faturasını her zaman olduğu gibi yine öğretmenlere kesmiştir.
Norm fazlası atamalarda yaşatılan mağduriyetlerden bir an önce dönülmesi gerekiyor. Öğretmenlerimiz “ben yaptım oldu” anlayışına teslim olmayarak yasal zeminde haklarını aramalıdırlar.
                                                              
                                                               ÖZGÜR EĞİTİM SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız