Özgür Eğitim-Sen

ÖSYM Eziyeti Devam Ediyor

28.03.2017
A+
A-
ÖSYM Eziyeti Devam Ediyor
Paylaşın

ÖSYM gündeme geldiği her sınav ve sınav sonucu dönemlerinde günlerce tartışılmayı ve eleştirilmeyi hak edecek uygulamalara imza atmayı başarabiliyor. 2017 YGS sonuçlarının açıklanacağı bugün de milyonlarca öğrenci adayı ve velisine saç baş yoldurarak bu şöhretini korumasını bildi.

 

2015 YGS sonuçları dört (4) gün içinde açıklanmışken bu yıl sınav sonuçlarını açıklamak için 16 gün sonrasına tarih verdi. 4 gün içinde yapılabilen bir işlemin neden 16 gün sonrasına bırakıldığı sorunu bir yana sonuçları açıklamak için verdiği 28 Mart tarihi içerisinde de gün boyu ısrarla açıklamayarak iki milyon öğrenci ve velisini saatlerce klavye başında nöbet tutturdu. Adayların hangi psikoloji ile beklediklerini bilmiyormuşçasına herhangi bir saat veya zaman aralığı verilmemesi insanların gece 24:00’ten beri stres içinde beklemelerine neden oldu. Hangi kurum olursa olsun keyfi davranmaya ve insanları bu kadar mağdur etmeye hakkı yok. Kısa, basit bir açıklama yapmak hiç zor olmasa gerek. İnternet sitesinin yığılma olması nedeniyle kilitlenmesinden korkuluyorsa, bu da ayrıca bir ayıp olarak ÖSYM’nin hanesine yazılacaktır.

 

Sınavın başlamasına 14 dakika önce gelen adayın 15 dakika önce gelemediği için bir yılını merhametsizce yakmayı kendisine hak gören, 11 dakika kala gelmesine rağmen sınava alınan öğrencinin sınavını iptal ederek salona alan görevliler hakkında da soruşturma açabilen ÖSYM, sınav öncesinde ve esnasında uyguladığı anlamsız kurallarla öğrenci ve görevlilere reva gördüğü işkenceyi yeterli görmemiş olacak ki sonuçları ısrarla geciktirerek, eziyet halkasına iki milyon öğrencinin yanı sıra velilerini de katmakta bir sakınca görmedi.

 

Özgür Eğitim-Sen olarak sürekli yeni ve oldukça katı kurallar getiren, her kuralı ve uygulaması keyfilik içeren bu yüzden de tartışılan, sürekli mağduriyet üreten bu kuruma hesap sorma merciinde bulunan yetkilileri bu keyfiliğe son vermek üzere göreve davet ediyoruz.

 

Beki BİRBİÇER

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU ÜYESİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız