Özgür Eğitim-Sen

ÖZGÜR-DER’E YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ

26.11.2016
A+
A-
ÖZGÜR-DER’E YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ
Paylaşın
 
 Özgür-Der Van şubesine molotoflu, silahlı saldırı yapıldı. Öncelikle bu saldırıyı şiddetle lanetlediğimizi belirtmek isteriz.
 
Yapılan saldırı düşünceye karşı bir terör saldırısıdır. Düşünceye karşı silahla karşılık veren zihniyetlerin her zaman karşısında olduk ve lanetledik. Sizin gibi düşünmeyen insanları, sizinle aynı hizaya getirmek ya da susturmak için şiddeti, terörü yöntem olarak kullanmanız beyninizin içinde düşünce üreten tek bir hücrenin bile kalmadığının göstergesidir. Şiddetle ancak kendinizi kirletebilirsiniz. Ama insanların inandığı ve doğru bulduğu düşünceleri açıklamaktan ve yaşamaktan vazgeçiremezsiniz.
 
Hemen yanımızda olmasına karşın Suriye’de yaşananlara dair ciddi bir enformasyon kirliliği yaşanıyor. Bu kirlilik bilinçli olarak üretiliyor. Olayın farklı tarafları da bu kirliliği sorgulamadan kullanmaya çalışıyorlar. Elbette ki bu durum sağlık üretmiyor. Geçmişte ve farklı bir yerde gerçekleştirilen olayın yeniymiş gibi servis edilmesi ve bunun ispatlanmasına rağmen bunun üzerinden propaganda yapılması bir akıl ve vicdan siyaseti değil tam aksine kirli siyasetten çıkar elde etmek için yapılmaktadır.
 
Konuyla ilgili bir düşünce kuruluşunun, militer bir güç tarafından hedef gösterilmesi ve silahlı saldırıya uğratılması karşı tarafın zavallı ve insani değerleri çürümüş bir şiddet hastalığına yakalanmış olmasını göstermektedir. PYD/PKK’nın bölge hâkimiyeti sağlayınca farklı düşünenlerle kuracağı dilin niteliği ve araçları da bu saldırıyla birlikte bilinen netliği daha da bir pekişmiş oldu.
 
Hele hele dilinden barış sözcüğünü düşürmeyen bir vekilin Kürtleri ve Alevileri tahrike yönelik sürekli açıklamalar yapması olayın vahametini ortaya koyuyor. Suriye’de sivil Kürtlere yönelik kıyım, şiddet ve terör uygulandığı ‘en azından’ kesinleşmemiş tartışmalı bir durumdur. Ancak Suriye’de sivil Kürtlere yönelik şiddet ve terör saldırısı yapıldığını iddia eden PYD’nin Türkiye’de sivil bir örgüt olan Özgür-Der’i hedef göstererek şiddet ve terör saldırısı yaptığı kesindir. Sanırız bu durum düşünebilenler için yeteri kadar akli ve vicdani bir veridir.
 
Özgür-Der’in, PYD tarafından tarafından önce hedef gösterilmesi ardından terör saldırısına uğratılmasını şiddetle lanetliyoruz.
Yusuf TANRIVERDİ
Özgür Eğitim-Sen

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız