Özgür Eğitim-Sen

Özgür Eğitim-Sen Karanlık Odaklara ve FETÖ Eskisine Cevap Verdi

18.12.2017
A+
A-
Özgür Eğitim-Sen Karanlık Odaklara ve FETÖ Eskisine Cevap Verdi

14.12.2015 tarihinde Yeni Akit Gazetesi'nde Nurettin Veren imzalı "YÖK ve rektörlerin dokunulmazlığı mı var?" başlıklı yazıda Özgür Eğitim-Sen'in ismi geçirilerek gerçekdışı, asılsız isnatlarda bulunularak sendikamız hedef alınmıştır.

 

FETÖ terör örgütü elebaşsısının 35 yıl sağ kolu olmuş FETÖ eskisi Nurettin Veren ile daha önce mescit düşmanlığı yaptığı gerekçesi ile Özgür Eğitim-Sen'in çok sert tepki gösterdiği Aydınlık Gazetesi'nin de içinde olduğu bir kara propagandayla sendikamız karşı karşıyadır. Bahsi geçen yazı bu sürecin bir devamı niteliğindedir.

 

Nurettin Veren'in yazısı maalesef yayımlandığı gün çeşitli internet sitelerinde paylaşılmıştır. İşin üzücü yanı İslami hassasiyet iddiası taşıyan bir gazete de bu iftiraya yazıyı yayımlamak suretiyle alet edilmiştir. Gazete tarafımızdan hemen haberdar edilmiş aynı gün tekzip metnimiz kendilerine ulaştırılmıştır. Bahsi geçen yazıdan sendikamızın ismi çıkarılmış ve göndermiş olduğumuz tekzip metni bugün yayınlanmış ve mezkur yazının altına internet sitesinde konulmuştur.

 

Aydınlık Gazetesi ve onunla iltisaklı FETÖ eskisi ve terör örgütü elebaşısının tam  35 yıl sağ kolu olarak yanında bulunmuş, FETÖ'nün eski yöneticisi  şimdinin Yeni Akit yazarı Nurettin Veren tarafından Özgür Eğitim-Sen 3 noktada iftiraya maruz bırakılmaktadır. Bu açık biçimde Türkiye'nin alnı açık başı dik bir STK'sı olan Özgür Eğitim-Sen'e karşı alçakça bir operasyondur.

 

İlk olarak; Hükümetin yürütmüş olduğu  çözüm sürecini bölücü terör örgütünün terör eylemleri ile baltalama girişimlerine karşı 2015 yılında bir grup STK ve aydının "ARTIK YETER" diyerek terör eylemlerinin sona ermesi için yapılan çağrı, bahsi geçen yazıda terör örgütünün çağrısıymış gibi çarpıtılarak sendikamız mahkum edilmek istenmiştir.

 

İkinci olarak; 'Kürt dil bayramı' sendikamız tarafından icat edilmiş bir bayram olarak sunulmaktadır. Bu alenen mesnetsiz bir yalandır.

 

Son olarak sendikamızın 2005 yılında kuruluşundan bugüne temel ilke olarak benimsediği  "Herkes için adalet herkes için özgürlük" sloganı gerekçe gösterilerek CHP'nin 'Adalet Yürüyüşü' ile bir bağ kurularak gülünç diyebileceğimiz bir biçimde CHP'nin akıl hocası olduğumuz iddia ediliyor.

 

Özgür Eğitim-Sen'in varlık gerekçelerinden birisi de yıllardır inancı ve kültürel aidiyetleri yüzünden Kemalist zihniyet tarafından zulme uğramış insanların haklarını savunmaktır.

 

Başörtüsü zulmünün devam ettiği yıllarda, 28 Şubat kalıntısı yasa ve yönetmeliklerle İmam-Hatip öğrencilerinin üniversiteye girişlerinin engellendiği bir dönemde, çocukların Kur'an-ı Kerim öğrenmelerinin kanun ile suç ilan edildiği günlerde doğmuştur "Herkes için adalet herkes için özgürlük" sloganı. Bu gerekçeyle ortaya çıkan bir slogan CHP'nin 2017 yılında gerçekleştirdiği bir yürüyüş ile kurban edilmek istenmektedir. Bu gülünç mantığa göre "Adalet mülkün temelidir." diyen Hz. Ömer de CHP'nin akıl hocası olarak iftiraya maruz kalabilir.

 

Özgür Eğitim-Sen'in öyle parlak bir geçmişi var ki bunu ne FETÖ terör örgütünün eskileri ne de bölücü terör örgütünün "Bekaa gülleri" karartabilir. Bizi zan altında bırakmaya ahlak ve erdemden yoksun olan bu "KARANLIK" organizasyonların gücü yetmez.

 

Kamuoyuna saygılarımızla….

 

Abdulbaki DEĞER

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN-GENEL BAŞKANI

15.12.2017

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız