Özgür Eğitim-Sen

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN LE İLGİLİ İDDİANIN GERÇEĞİ

26.11.2016
A+
A-
ÖZGÜR EĞİTİM-SEN LE İLGİLİ İDDİANIN GERÇEĞİ
Paylaşın
 
 
 
Bugünkü  Aydınlık gazetesinde Mehmet Akkaya köşe yazında" Türkiye'de CİA'nın Beslediği Örgütler-2013" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısında Amerika  NED (National Endowment For Demokrasy- Ulusal Demokrasi vakfı) vakfından bahsediyor. Bu vakfın CİA  güdümünde çalıştığını ve istihbarat topladığını söylüyor.
 
Mehmet Bey, 2013 yılı içersinde Türkiye'den bazı sivil toplum kuruluşlarının bu vakıftan para alarak etkinlikler yaptığını belirtip, kuruluşların isimlerini köşe yazısına taşıyor ve Özgür Eğitim-Sen'in ismi de  bu örgütten bağış alıp etkinlik yapan kuruluşların arasında zikrediliyor.
 
Olayın aslı şudur; Liberal Düşünce Topluluğu "Liberal Düşüncenin İlkeleri ve Eğitim Sistemi" konulu bir çalışmayı Özgür Eğitim-Sen'in üyelerine yönelik yapmayı teklif ettiler. Yönetim kurulu olarak bu teklifi kabul ettik ve Hatay, Batman ve İstanbul'da bu çalışma gerçekleştirildi. 
 
LDP adı geçen (NED)ve bağımsız, liberal bir vakıf olarak gördüğü örgütten etkinlik yürütebilmek için destek almış. Etkinliğin yürütüleceği örgüt olarak da sendikamızın ismini bildirmiştir. Özgür Eğitim-Sen'in NED adlı vakıfla herhangi bir para alış verişi olmadığı gibi ortak bir projede yürütmemiştir.
 
Özgür Eğitim-Sen'in, Amerika karşıtlığı ise bütün hücrelerine sinmiş, söylem ve eylemleriyle bunu hep ortaya koymuştur.
 
Yazının sahibi Mehmet Akkaya Bey'le bir telefon görüşmesi yaptık. Durumu kendisine izah ettik ve köşesinden bir düzeltme rica ettik. Mehmet Bey yaptığımız bilgilendirmeden memnun kaldığını ve çarşamba günü köşesinden düzeltme yapacağını bize söyledi, kendisine düzeltme için şimdiden teşekkür ediyoruz.
                                                  
                                                               ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız