Özgür Eğitim-Sen

Özgür Eğitim-Sen Üyesi Rehber Öğretmenler Nöbet Tutmayacaklar

01.12.2017
A+
A-
Özgür Eğitim-Sen Üyesi Rehber Öğretmenler Nöbet Tutmayacaklar

MEB REHBERLİK HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLE GETİRİLEN NÖBET, BELLETİCİLİK VE OKUL İÇİ SINAV GÖREVLERİ İÇİN EYLEM KARARI

 

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyeleri Genel Başkan Abdulbaki Değer başkanlığında 01/12/2017 tarihinde toplanarak;

 

Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği 10.11.2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Yönetmelikte yer alan 34.madde (ff) fıkrasındaki ''Sınavlarda görev alabilir, belleticilik ve nöbet görevi yapar.'' hükmü, rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin ana mantığına ve işleyişine aykırılık teşkil etmektedir.

 

Rehberlik Hizmeti öğrenciye genel olarak teneffüs saatlerinde verilmektedir. Öğrenci görüşmelerini ve veli kabullerini gerçekleştirdiği esnada nöbet görevini fiilen yapabilmesi mümkün olmayacaktır. Okul içi sınavlarda ve belleticilik görevlerinde de olası olaylarda, psikolojik destek verdiği öğrenci ile arasında güvensizliğe yol açacak sorunlar yaşanabilecektir.

 

Bu gerekçelerle üyelerimiz tarafından okul idarelerine nöbet, belleticilik ve okul içi sınav görevi verilmemesi yönünde dilekçe ile başvuru yapmalarına, buna rağmen belirtilen görevler verildiği takdirde bu görevlerin üyelerimiz tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılında yerine getirilmemesine karar verilmiştir.

 

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN YÖNETİM KURULU

1.12.2017

 

Not: Üyelerimiz eylem kararını web sitemizin ana sayfasında yer alan "Dosyalar" panelinden bilgisayarlarına indirebilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.