Özgür Eğitim-Sen

Özgür Eğitim Sohbetleri’nde eğitim ve eşitsizlik konuşuldu

14.06.2019
A+
A-
Özgür Eğitim Sohbetleri’nde eğitim ve eşitsizlik konuşuldu
Paylaşın

15 günde 1 Özgür Eğitim-Sen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Özgür Eğitim Sohbetleri’ne bu hafta Aksaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Mesut Hayati Avan konuk oldu.

Sosyolog Mesut Hayati Avan, “Bir simgesel şiddet olarak eğitim ve eşitsizlik” başlıklı sunumu ile eğitimin toplumsal eşitsizlikleri ortadan kaldırmak bir yana onları nasıl yeniden üreten bir mekanizma olarak iş gördüğünü anlattı.

Ekonomik sermayenin dağılımında görülen aşikâr eşitsizliğin yanında, Fransız Sosyolog Pierre Bourdieu’nun “kültürel sermaye”, “sosyal sermaye” ve “simgesel şiddet” gibi kavramsallaştırmaları üzerinden eşitsizlik durumunu yaratan arka plana ışık tutan sunum, izleyicilerin katkıları ile interaktif biçimde devam etti.

Özgür Eğitim-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleşen Özgür Eğitim Sohbetleri 28 Haziran Cuma günü bahar dönemini kapatmış olacak. Sohbetler güz, kış ve bahar dönemi olmak üzere bundan sonra da 15 günde 1 gerçekleşmeye devam edecek. Herkese açık gerçekleşen sohbetler Özgür Eğitim-Sen’in ev sahipliğinde maarif davası için derdi, ilgisi, merakı olan katılımcıları bekliyor olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız