Özgür Eğitim-Sen

Söz bitti, icraat kaçınılmaz!

25.11.2016
A+
A-
Söz bitti, icraat kaçınılmaz!
Paylaşın

Siyonist işgal ordusunun Gazze’ye giden yardım gemilerine saldırısını sert biçimde kınayan Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilcisi Beytullah Önce, “Dünyanın her yerinde vicdan sahibi insanlar harekete geçmişken, işgal ordusunun pervasızlığı karşılıksız kalmasın!” dedi. Dünyanın birçok yerinde olduğu gibi Londra’da da Gazze`ye giden gemilere destek vermek ve İsrail işgal güçleri tarafından gerçekleştirilen katliamı kınamak üzere çeşitli etkinlikler ve protesto gösterileri düzenleniyor.
Londra’da gemilere saldırı düzenlenmeden kısa bir süre önce 10 no’lu sokağın girişinde yapılan bir eyleme destek veren Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilcisi Beytullah Önce, aktivistlerle yaptığı görüşmede “Dünyanın her yerinde Gazze`yi, Kudüs’ü ve Filistin’i unutmayan insanların var olduğunu bilmek geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor. Adil ve özgür bir dünya için herkesin ayaklandığı; hakları ve özgürlükleri için mücadele ettiği bir geleceğin inşası için herkes taşın altına elini koymalıdır. Filistin halkına destek ve gemilerin güvenliği için düzenlediğiniz bu eylemde sonuna kadar yanınızdayım ve bilmenizi isterim ki; adalet ve özgürlük arayan hiç kimse yalnız değildir ve asla yalnız kalmayacaktır!” şeklinde konuştu.

Grup temsilcisi ise Türkiye halkının Filistinli kardeşlerini yalnız bırakmayacaklarını ispatladıklarını ifade ederek; Filistin’deki işgalin son bulması için her türlü yolun denenmesi gerektiğini ifade etti.
 
SÖZ BİTTİ; İCRAAT KAÇINILMAZ!
 
Gemilere yönelik saldırıyla ilgili olarak da Londra’dan bir açıklama yapan Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilcisi Beytullah Önce: “Tüm dünyanın gözleri önünde gerçeklesen bu insanlık dışı katliam hiçbir şekilde cezasız ve karşılıksız kalmamalı. Kardeşlerimizin katillerinin cezalandırılması kadar korsan devlet israil’le her türlü resmi, askeri ve ticari ilişkinin de derhal iptal edilmesi gerekiyor. Hükümet; gerek özgürlük filosuna verdiği destekle, gerekse gemideki katliama karsı sergilediği refleksle Filistin`in özgürlüğüne olan sadakatini ortaya koyan Türkiye kamuoyunun beklentilerini acilen hayata geçirmelidir.

Kardeşlerimizi hedef alan bu kanlı eylem, zaten çoktan bitmiş olan sözün sonu; noktası anlamına gelmektedir. Özgür Eğitim-Sen Tokat Temsilciliği olarak Hükümet’e çağrımız; halka karsı sorumluluğunu yerine getirmesi ve Türkiye’nin İsrail’le olan her türlü gayri meşru ilişkisine son vermesidir. Bu aynı zamanda Filistin halkına ve dünyanın her yerinde Filistin’in özgürlüğü için mücadele eden milyonlarca insana karsı gösterilmesi gereken bir saygı ve sorumluluktur.

Kınamalar, notalar ya da raporlar bir anlam ifade etmiyor artık. Mavi Marmara tüm sürecin kısa özetidir. Kuşatma; baskın, katliam ve tutuklama… Filistin halkının yıllardır yaşayageldiği sahneler! İyi anlaşılsın ki bu saatten sonra yüksek perdeden gerçeklesen fakat kalıcı bir icraata dönüşmeyen her demeç maalesef Gazze’deki kuşatmanın devamı ve yardım gemilerine daha alçakça saldırılar demektir. Bunun gerçekleşmemesi için herkesi sorumluluk ve inisiyatif almaya çağırıyoruz.” Dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız