Özgür Eğitim-Sen

Takibimiz sonuç verdi: Mesleki çalışmalar online, sorumluluk sınavları ertelendi

20.06.2020
A+
A-
Takibimiz sonuç verdi: Mesleki çalışmalar online, sorumluluk sınavları ertelendi
Paylaşın

Milli Eğitim Bakanlığı’nın aynı hafta içerisinde yapacağını duyurduğu sorumluluk sınavları ve mesleki çalışmalara ilişkin Özgür Eğitim-Sen’in başından itibaren ortaya koyduğu tez nihayet karşılık buldu.

Her iki uygulamanın içerdiği çelişkiler yaklaşık on gündür Genel Sekreterimiz Ali Aydın tarafından ulusal basına taşındı.

İlk olarak 10.06.2020 tarihinde, MEB’in 5.06.2020 tarihli yazısını Milat Gazetesi’ndeki köşesine taşıyan Aydın sorumluluk sınavları ile ilgili sıkıntıları tek tek sıraladı. Yazının yayınlandığı gün Ortaöğretim Kurumları Genel Müdürü Cengiz Mete Bey Genel Sekreterimiz Ali Aydın’ı arayarak konu ile ilgili bir görüşme yaptı. Sıkıntılar genel müdüre iletildi.

https://www.milatgazetesi.com/ali-aydn/mebin-tereddut-gidermeyen-mutereddit-yazisi/haber-241051

13.06.2020 tarihinde ise bu sefer Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı Abdulbaki Değer ve Özgür Eğitim-Sen Genel Sekreteri Ali Aydın fikircoğrafyası Youtube kanalında konu ile ilgili bir söyleşi gerçekleştirdiler.

14.06.2020 tarihinde ise bu sefer Karar Gazetesinde Genel Sekreterimiz Ali Aydın’ın MEB’in sorumluluk sınavları ve mesleki çalışmalar ile ilgili içine düşmüş olduğu yanlışlar tekrar vurgulandı.

17.06.2020 tarihinde ise yine Genel Sekreterimiz Ali Aydın’ın kaleminden çevrimiçi+yüz yüze gerçekleştirileceği duyurulan mesleki çalışmalar ile ilgili yazı yayımlandı. Yazıda planlamanın yanlışlığına dikkat çekildi.

https://www.milatgazetesi.com/ali-aydn/meb-mesleki-calismalari-planlarken-neyi-unuttu/haber-241534

Yazının yayımlandığı günün akşamı MEB mesleki çalışmaların online yapılacağını akabinde ise sorumluluk sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Böylece geç de olsa yanlıştan dönülmüş oldu.

Sonucun tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz….

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız