Özgür Eğitim-Sen

TÜSİAD KIZLARIN OKUMASINA KARŞI

25.11.2016
A+
A-
TÜSİAD KIZLARIN OKUMASINA KARŞI
Paylaşın
 
 
 Milli Eğitim Bakanlığının eğitimi kesintili hale dönüştürmeyi hedefleyen tasarısına karşı TÜSİAD açıklamalar yapıp duruyor. Kızların okumasının engelleneceğini iddiasında bulunuyor. TÜSİAD yavuz hırsız rolünü oynuyor. 28 Şubat darbesinin arkasındaydılar. Erbakan hükümetinin ekonomik programı hortumcu sermayenin devlet üzerinden halkın kanını emmesinin önünü kesiyordu. Yine ekonomik program işçilerin ekonomik refahından yanaydı. Hortumlarının kısılmaması için TÜSİAD darbecilerle ilişkiye girdi. Darbeci generallere de yaptıkları işin karşılığı olarak arpalıklar oluşturdu, yönetim kurulunda görevler verdi. Askerleri burada da kullanarak devlet ihalelerine daha kolay ulaşacaktı.
Referandumda demokrasinin tarafında yer alamayan TÜSİAD, 19 Eylül 1990’da eski bakanlardan Zekai Baloğlu’na “Türkiye’de Eğitim, Sorunlar ve Değişim İçin Yapısal Uyum Önerileri” adlı bir rapor hazırlatmış, İmam- Hatiplerin önünü kesmek ve eğitim haklarını ellerinden almak için ciddi bir gayret sarf etmişti. Rapordaki ifadeler aynen şöyle:“İmam hatipler genel öğretim kurumu haline dönüşüyor. İmam hatip mezunları, mesleki alana değil, her üniversiteye yöneliyor. Buralarda imam hatipli birikiyor. Din eğitimi kaynaklı kişilerin devletin değişik kademelerinde yönetici olması, laik yönetim ilkesini zedeliyor.”
LAİKLİK BAHANE DİN DÜŞMANLIĞI ŞAHANE!
TÜSİAD’ın karın ağrısı din eğitimi almış kişilerin devletin değişik kademelerinde yer almasıymış. Bu ifade din ve dindar düşmanlığının en bayağı tezahüründen başka bir şey değildir. Herkes sizin gibi düşünüp yaşamak zorunda mı? TÜSİAD’ın zihin yapısı totaliter, baskıcı ve mide bulandırıcıdır. Devlet yönetimi siz kimseniz ve kim olarak tanımlıyorsanız sizin gibilerle mi sınırlı olacak? Dini eğitim almış olanların devlet yönetiminde yer almasına karşı çıkmak bu ülkenin kurucu kimliği olan Müslümanlık ve değerlerine düşmanlıktan başka nedir? Laiklik denen totaliter ideolojinizi gerekçe göstererek katsıyı, başörtüsü, Kuran kursu düşmanlığı yapmadınız mı? Bu halkın çocuklarını nasıl yetiştireceğine siz mi karar vereceksiniz? Siz ancak kendi çocuklarınızın nasıl yetişeceğine karar verebilirsiniz? 
Madem kız öğrencilerin okumasından yanasınız neden başörtüsü düşmanlığı yapıp binlerce kız öğrencisine kapılara kapattırdınız?
Sizin maksadınız kız öğrencilerin okuması değildir. Sizin amacınız kız öğrencilerin sizin gibi laik totaliter ideolojiyle eğitilmesi ve birer tüketim kölesi olmasıdır. Eğer bu ideolojiyle yetişmiyorlarsa kızlar okumasın tercihi sizin tercihinizdir ve siz kız öğrencilerin okumasına karşısınız. Hem hırsız hem yüzsüzsünüz.
Yusuf Tanrıverdi
Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız