Özgür Eğitim-Sen

Utanç verici sessizlik!

20.01.2024
A+
A-
Utanç verici sessizlik!

Filistin işgal edilmiş, Gazze’de binlerce insan dünyanın gözleri önünde İsrail terörizmiyle can veriyor. İnsanlık utanç ve çaresizlik içinde seyrediyor. Ülkelerin esir alındıkları, seslerini çıkaramaz hale getirildikleri görülüyor. Küresel sistem tüm standartlarıyla can çekişiyor.

Katliamın ilk günlerinde gösterilen duyarlılığın, kamuoyuna verilen dozajı yüksek mesajların yerini sessizlik aldı. Hatta el altından işlerin, ilişkilerin normal dönemlerde (sanki normal dönemi varmış gibi) olduğu gibi devam ettiği görülüyor. Kamuoyu devletten somut adımlar beklerken gemilerin ticaret hacmini arttıracak şekilde gidip geldiği açığa çıktı. Bir yenisi sürecin başından bu yana sistematik terörü fiilen desteklediğini göstermekten çekinmeyen McDonald’s firmasının TFF ile yaptığı sözleşme gündemde. 2020’de yapılan sözleşme 2023 Haziran’ında uzatıldı. Filistin üzerinde kıyamet kopartan güçlere karşı TFF de umumi vaziyete uygun olarak sessiz kalarak anlaşmaya sadık kalmayı tercih ediyor.

Şüphesiz herkes tarafını seçiyor, seçebilir. Ancak varlıklarını ve meşruiyetlerini topluma dayandırmak durumunda olanların bu utançlı sessizlikle süreci geçiştirmeleri asla kabul edilemez. Anlaşmaya son verilmeli, Türkiye’de hacmini arttırdığı ahlaksız ticaret başta olmak üzere ciddi kararlar almalıdır.

Abdulbaki Değer

Özgür Eğitim-Sen Genel Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız