Özgür Eğitim-Sen

Ali bak bu mitralyöz (2012-01-03)

03.01.2012
A+
A-
Ali bak bu mitralyöz (2012-01-03)
Paylaşın

Milli Güvenlik Dersleri kapsamında kışla gezisi mevsimi açıldı. 28 nisanda kışlaya giden Malatya Yakınca Lisesi öğrencileri, ağır silahları ‘tanıma’ imkânı buldu 

Yukarıdaki fotoğraf, Bingazi’de Kaddafi’nin tanklarını ele geçirmiş Libyalı muhaliflere ait değil. Bundan iki hafta önce Malatya’da çekildi. Şehirdeki askerî kışlada bir tankın üzerinde görünen üniformalılar da Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi’ndeki Yakınca Lisesi’nin 10. sınıf öğrencileri.

28 Nisan 2010 perşembe günü lisenin Milli Güvenlik Bilgisi Öğretmeni Binbaşı Ertan Özmen’in organize ettiği gezi, okulun resmî sitesinde yayımlandı. Sitedeki fotoğraflarda 14-15 yaşındaki kız ev erkek öğrenciler, G3 gibi silahları ellerine alıp şakalaşırken, MG3 gibi ağır silahların başına otururken, tankları test ederken, askeri helikopterlerde poz verirken görünüyor.

Aslında bu görüntüler bu aralar Türkiye’nin her yerinde yaşanmakta. Çünkü her yıl nisan ve mayıs 10. sınıf öğrencileri “Ortak Genel Kültür Dersi” adıyla okutulan Milli Güvenlik Bilgisi dersi kapsamında askerî otobüslerle kışla gezilerine götürülüyor.

Google’da yapılacak basit bir taramada karşınıza İstanbul’dan Diyarbakır’a Milli Güvenlik dersi alan 10.

http://www.taraf.com.tr/haber/ali-bak-bu-mitralyoz.htm

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız