Özgür Eğitim-Sen

TERÖRÜ LANETLİYORUZ!

01.01.2017
A+
A-
TERÖRÜ LANETLİYORUZ!
Paylaşın
“SİPER ET GÖVDENİ DURSUN BU HAYÂSIZCA AKIN!”

Türkiye sistematik bir biçimde terör örgütlerinin saldırısı altında. Terör çirkin yüzünü son olarak yeni yılın ilk saatlerinde İstanbul’da bir kez daha gösterdi. 39 masum insan yaşamını yitirirken onlarcası yaralandı.

Özgür Eğitim-Sen olarak başta yaşamını yitiren masum insanların aileleri olmak üzere tüm milletimize baş sağlığı diliyor, terörü bir kez daha lanetliyoruz. Son bir ay içerisinde dördüncü kez bir terör eyleminin hedefi olan Türkiye’nin milletimizin sağduyusu ile bu zor günlerin üstesinden geleceğine dair inancımız tamdır.

Dünyanın altüst oluşuna eşlik eden bir zamanda tarumar olan bölgemizdeki gelişmeler coğrafyamızı derin hesapların sahibi olan küresel güçlerin operasyon alanına çevirdi. Adeta her meşrebe göre bir terör örgütü ihdas edilerek hepsi birden topyekûn saldırıya geçirildi. Her birinin saldırısı nihayetinde aynı amaca matuf olmakla birlikte, farklı sinir noktalarına dokunmak suretiyle gerçekleşiyor.

İstanbul’da gerçekleştirilen son terör saldırısı ise yapılış şekliyle bir ilk olmasının yanında hem seçilen mekân hem de seçilen gün dikkate alındığında sembolik bir hüviyettedir. Bu saldırıyla birlikte, etnik ve mezhep temelli ayrışmaları kışkırtmaya yönelik saldırıların yanına “yaşam biçimi” gibi toplumun doğal ve gündelik yaşamında asla sorun teşkil etmeyen farklılıkların üzerine oynandığı görülüyor.

Bu yönüyle eylem öncelikle toplumun sağduyusunu ve barışını hedef almaktadır. Her türlü ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı söylemin bu noktada teröristlerin amaçlarına hizmet edeceği bilinmelidir. Sosyal medyada kimi gerçek kimi sahte hesaplar üzeriden eylemin hemen akabinde zuhur eden provokatif dil bu açıdan ibretlik olduğu kadar son derece tehlikelidir de. Milletimizin derin kavrayışı, bin yıllık müktesebatı bu türden hamleleri sezip  görecek kadar kavidir.

Türk, Kürt, Alevi, Sünni… Daha nice zenginliğimiz ile bir ve beraber olarak bu saldırılara “dur!” diyebiliriz. Kirli hesaplar içerisinde olan karanlık güçlerin eli kanlı uşaklarına karşı aklımızı, irfanımızı öne çıkararak ve tüm gövdemizi dün olduğu gibi bugün de siper ederek bu hayâsızca akınları durdurabiliriz.

Milletimizin başı sağ olsun!

Allah bu milletin yar ve yardımcısı olsun! 

01.01.2017

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız