Özgür Eğitim-Sen

’19 Mayıs Düzenlemesi Yetmez Andımız ve Milli Güvenlik Dersleri de Kaldırılsın’

14.11.2016
A+
A-
’19 Mayıs Düzenlemesi Yetmez Andımız ve Milli Güvenlik Dersleri de Kaldırılsın’
Paylaşın

Özgür Eğitim-Sen Batman İl Temsilcisi Mustafa Sevinçer, 19 mayıs kutlamalarına getirilen sınırlamalara destek vererek, yazılı açıklama yaptı. 

19 Mayıs kutlamalarına getirilen sınırlamaları olumlu gördüklerini ifade eden Sevinçer açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı bir genelge ile 19 Mayıs kutlamalarına bir takım sınırlamalar getirdi. Geç de olsa olumlu olan bu gelişmenin, Türkiye'de Eğitim kurumlarında on yıllardır süregelen birçok yanlış uygulamanın sona ermesinin tetikleyicisi olacağını ümit ediyoruz. 19 Mayıs Kutlamaları yıllardır ortaöğretim kurumlarında ciddi bir sıkıntı olarak durmaktaydı. Binlerce öğrenci ikinci dönemin neredeyse başından itibaren 19 Mayıs törenlerine hazırlanmaktaydı. 40 derece sıcağın altında saatlerce yapılan çalışmalar hem öğrencileri hem de öğretmenleri canından bezdirmekteydi. Öğrenciler iki aya yakın bir süre derslerinden uzakta kalmakta ve öğrencilerin stadyumlara provalar için taşınmaları okul aile birlikleri için ciddi bir parasal külfet oluşturmaktaydı" 

Andımız ve Milli Güvenlik derslerinin kaldırılmasını isteyen Sevinçer, "Milli Eğitim Bakanlığını 19 Mayıs Kutlamaları ile ilgili bu sorunları ortadan kaldıran genelgesi dolayısıyla tebrik ediyoruz. Bu olumlu adımdan sonra Sayın bakandan ''Andımız''ın kaldırılması ve 'Milli Güvenlik' derslerinin kaldırılmasını da talep ediyoruz. Zira adeta bir ritüel halini almış ve dünyanın hiçbir gelişmiş demokratik yönetiminde görülmeyen 'Andımız' uygulaması Türkiye gibi Demokrasisinde son yıllarda bir takım ciddi gelişmeler kaydeden bir ülkeye yakışmamaktadır diyerek Milli Güvenlik dersi gibi yazımı askerler tarafından yapılan ve dolayısıyla hem içerik hem de sunum itibariyle hiç de sivil olmayan bir dersin de en kısa sürede kaldırılmasını beklemekteyiz" şeklinde konuştu. (İlkha)

batman medya72

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız