Özgür Eğitim-Sen

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI ŞEFFAF OLMALI

04.06.2018
A+
A-
İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI ŞEFFAF OLMALI
Paylaşın

Öğretmenlerin il içi atama sonuçları 31 Mayıs tarihi ile açıklandı. İl  İçi İsteğiyle tercihte bulunan öğretmenler, Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünün  internet sitesindeki ilgili bölüme TC Kimlik Numaralarını  girerek atama sonuçlarını öğrendiler. Bu durum ilk bakışta sıradan bir prosedür gibi görünebilir. Ancak İl İçi Atama Sonuçlarının, kimin, hangi okula kaç puanla atamasının yapıldığını gösteren Toplu Liste şeklinde yayınlanmaması atama talebinde bulunan öğretmenlerin kafalarında konuya ilişkin soru işaretlerinin oluşmasına neden olmuştur. Aklımıza takılan bu soruları hem Sayın Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkilileriyle, hem de kamuoyuyla paylaşmak istedik.

1)Öğretmenlerin İl İçi Atama Sonuçları neden herkesin görebileceği şekilde, şeffaflık ilkesi gözetilerek açıklanmıyor?

2)Atama sonuçlarının açıklanmamasının insanların zihninde oluşturacağı olumsuz algılar ve bu algıların öğretmenlerin moral ve motivasyonuna yansımasının sonuçları neden hesaplanmıyor?

3)Şeffaflık ilkesi göz ardı edilerek neden kurumların saygınlığına gölge düşürülüyor?

4)Eğer atama sonuçlarının şeffaf olarak açıklanmamasının makul ve mantıklı bir gerekçesi varsa, bu gerekçe neden öğretmenlerle paylaşılmıyor?

5)Atama sonuçlarının şeffaf olarak açıklanmaması yasal bir zorunluluktan mı kaynaklanmaktadır yoksa idari bir tasarruf mudur? Eğer idari bir tasarrufsa tek seferlik bir tasarruf mudur yoksa önümüzdeki yıllarda da uygulama aynı şekilde mi olacaktır?

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

                                                                                                                                                    Şerif ÖZTUNA

Özgür Eğitim-Sen

Çorum İl Sekreteri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız