Özgür Eğitim-Sen

MEM hep aynı !

02.06.2019
A+
A-
MEM hep aynı !
Paylaşın

Özgür eğitim Sen Çorum İl Sekreteri Şerif Öztuna, isimler değişse bile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hep aynı olduğunu bildirdi.

Öğretmenlerin isteğe bağlı il içi yer değiştirme sonuçlarının 29 Mayıs 2019 tarihi itibari ile açıklandığını hatırlatan Öztuna, tercihte bulunan öğretmenlerin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sayfasındaki linke TC kimlik  numaralarını girerek sonuçları görebildiğini ifade etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne listelerin derhal yayınlanarak öğretmenlerin kafasında oluşan soruların giderilmesi çağrısında bulunan Öztuna, yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “Bu durum başlangıçta normal gibi görünebilir ancak atama sonuçlarının, hangi kuruma, hangi branştan, kaç  puanla yerleştirildiğini gösteren toplu listenin yayınlanmaması  akla çeşitli soruları getirmekte ve kurumu zan altında bırakmaktadır.Geçen yıl da liste yayınlanmamış , durumu yaptığımız  basın açıklaması ile kamuoyuna duyurmuş ancak  İl Milli Eğitim Müdürlüğünden bir dönüş alamamıştık.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü nde isimler  değişse bile bu işler aynı kalmaya devam edecek.Yetkililer unutmamalı ki bu durum şeffaflığa gölge düşürmekte, öğretmenlerin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemektedir.

Birçok İl Milli Eğitim Müdürlüğü listeleri yayınlamışken Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü nün yayınlamaması  kabul edilebilir değildir.

Özgür Eğitim-Sen olarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne çağrımız; listelerin derhal yayınlanıp öğretmenlerin kafalarında oluşan soruların giderilmesidir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız