Özgür Eğitim-Sen

Ataması yapılmayan öğretmenlere destek (2012-01-03)

16.11.2016
A+
A-
Ataması yapılmayan öğretmenlere destek (2012-01-03)
Paylaşın

Batman Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu (AYÖP) üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya Orhan Gencebay’ın “Batsın bu dünya” şarkısıyla mesaj gönderdi. Hükümete seslerini duyurmak için toplanan üyelere, Özgür Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen ve Eğitim Sen temsilcileri de destek verdi. Sık sık sloganların atıldığı basın açıklamasında, üyeler Bakan Çubukçu’nun maskesini takıp Orhan Gencebay’ın ‘Batsın bu dünya’ şarkısını kendilerine göre uyarlayıp söyledi.

Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu adına basın açıklamasını okuyan Şehmus Tuğcu, Nimet Çubukçu döneminde de eğitimin ve öğretmenlerin sorunlarının çözülemediğini aksine katlanarak büyümeye devam ettiğini ifade etti.

Atanmayı bekleyen 327 bin öğretmenin öğrencilerine kavuşmayı beklediğini belirten Tuğcu, “Devlet neden taşeron bir işçi gibi öğretmenleri ayda 300-500 TL’ye sigortalarını 12-15 günden yatırarak çalıştırmakta? Bunları sayın Çubukçu lütfen bizlere ve kamuoyuna açıklasın, dayandığı mantığı herkes öğrensin.” dedi.

Her yıl eğitim fakültesinden mezun olan öğretmen sayısının 50-60 bin civarında değiştiğine dikkat çeken Şehmus Tuğcu, “Milli Eğitim Bakanı, beş yıl sonra olacaklar için bir plan geliştirebilmiş midir, sorun iyice patlama noktasına geldiğinde mi müdahale edecektir. Yıllardır yaşadıklarımız bir zulümdür. Sabır taşı çoktan çatlamıştır. Bizler Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu olarak, 31 Ocak’ta Ankara’da, Abdi İpekçi Parkı’nda on binlerle buluşup köleliğe, işsizliğe, güvencesizliğe, emeklerimizin yok sayılmasına da hep bir ağızdan hayır diyeceğiz.” şeklinde konuştu. Basın açıklamasının ardından ataması yapılamayan öğretmenler hep birlikte halay çekti.

Kaynak: Batman Doğuş Gazetesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız