Özgür Eğitim-Sen

BARIŞ GÖRÜŞMELERİ

14.11.2016
A+
A-
BARIŞ GÖRÜŞMELERİ
Paylaşın

(ÖZGÜR EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI)                                                                           

                             BASIN AÇIKLAMASI   08/01/2013      

                      Kamuoyunun da yakından takip ettiği gibi Kürt sorunun çözümü ile ilgili olarak son günlerde bir takım gelişmeler yaşanmakta. Önce MİT  Müsteşarı  Hakan FİDAN ardından da DTK eş başkanı Ahmet Türk  ve BDP Batman millet vekili Ayla Akat İmralı  adasına giderek Abdullah ÖCALAN ile görüştüler. Hükümetin başlattığı bu adımın olumlu neticeler vermesi hiş kuşkusuz ki herkesin temel arzusu.

                       Özelde Türkiye’nin genelde orta doğunun temel sorunu olan Kürt meselesi yüz yılların birikimiyle günümüze kadar ulaştı. Kürt milletinin tüm halklar gibi temel haklarının talebine dayalı tutumlarının sürekli olarak reddedilmesi olarak özetlenebilecek sorunun çözümü için son günlerde başlatılan sürecin hayırlı neticeler vereceğine inanıyoruz.

                       Bu inançla birlikte tecrübenin bize gösterdiği gerçeklerden hareketle bu olumlu süreci baltalayabilecek tavırlardan tüm tarafların itinayla kaçınmasının önemini vurgulamak isteriz.Yakın geçmişte olduğu gibi bu günde barış görüşmelerini ve sürecini kesintiye uğratmak için yoğun çaba gösterecek bir takım kötü niyetli kesimler olacaktır. 

                     Ancak samimi olarak barıştan yana olan tüm kesimler ısrarla ve kararlılıkla yollarına devam etmelidirler. Kandan ve kavgadan beslenenlerin barıştan ve özgürlükten yana olanlara galib gelmelerine izin verilmemelidir. 

                    Zira şunu asla unutmamalıyız ki “Yüzlerimizin ve gözlerimizin renkleri farklı olsa da  göz yaşlarımızın rengi aynı”dır.Bu coğrafyanın uzun yıllardır hasretle beklediği barışın,adaletin ve kardeşliğin  gelmesi için gösterilecek çabanın kamuoyu tarafından takdirle karşılanacağının  unutulmaması gerekir.

                  Hükümetin iktidar olması hasebiyle sorumluluğunun fazla olduğunu hatırlatarak barışın gelmesini sağlayacak politikalar üretmesi halinde  tarihte hak edecekleri yeri alacaklarından şüphemizin olmadığını ifade ediyoruz.

                  Batman Özgür Eğitim -Sen  olarak   50 binden fazla insanın yaşamını yitirmesine  ve milyarlarca doların harcanmasına neden olan çatışmalı sürecin son bulması ve neticesinde barışın ülkenin tamamına hakim olmasını sağlayacak adımların en kısa sürede netice vermesini diliyoruz.

                                                                                                                         Mustafa SEVİNÇER

                                                                                                  ÖZGÜR EĞİTİM-SEN BATMAN İL TEMSİLCİSİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız