Özgür Eğitim-Sen

BASIN AÇIKLAMASI

14.11.2016
A+
A-
BASIN AÇIKLAMASI
Paylaşın

ÖZGÜR EĞİTİM-SEN          

                                       (ÖZGÜR EĞİTİM VE BİLİM EMEKÇİLERİ SENDİKASI)                                                                            

                                BASIN AÇIKLAMASI   14/02/2013 

                Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin ‘Atama ve Yer Değiştirme Dönemleri’ başlıklı 23. maddesinde,“Seçme sınavı sonucuna göre müdürlük, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına yapılacak atamalar ilgili yılın ocak-şubat aylarında yapılır. Bu bent kapsamında yapılacak atamalar Valiliklerce gerekli görüldüğü hallerde kadro imkânları ve ihtiyaç çerçevesinde ocak ve şubat ayları dışında da gerçekleştirilir” denilmektedir. 

           Ocak ayının ortalarında Batman Özgür Eğitim –Sen olarak bir basın açıklaması yaparak konuyu daha önce gündeme getirmiştik. Mezkur açıklamamızda Batman Valiliği’nin mevcut atama yönetmeliğinin hükmüne uyarak ocak-şubat döneminde idareci atamalarını gerçekleştirmesi gerektiğini ifade etmiştik. Şubat ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde henüz bir gelişme olmamıştır. Aksine yönetmeliğin açık amir hükme rağmen Türkiye’nin bir çok ilinde valilikler idareci münhallerini ilan etmişler ardından bunları resmi hiçbir talimat olmadığı halde geri çekmişlerdir.

            Bu durumdan hareketle sınav puanıyla eğitim kurumlarına yönetici olarak atanmayı bekleyenlerin mağdur edilmesinden duyduğumuz kaygıyı tekrar ediyor ve  şubat ayı bitmeden tüm münhallerin ilan edilerek atmaların yapılmasını beliyoruz.Aksi halde yönetmelik gereği yapılması gereken işlemin gerçekleşmemesinin doğuracağı hukuki sonuçların olacağını hatırlatmak istiyoruz.

          Geçmişte  Batman’da eğitim kurumlarına yapılan yönetici atamalarında yapılan bir takım yanlışların eğitim –öğretim sürecine yansıyan maliyetini hepimiz yaşadık.Bunların tekrarlanmaması adına sınav puanına göre  atamaların şubat ayı bitmeden yapılmasını talep ediyoruz.

        Bununla birlikte sendikamıza üye olsun ya da olmasın sınav puanına göre atanmak isteyen tüm öğretmenleri,hazırlamış olduğumuz idarecilik başvuru dilekçelerini sendikamızdan temin ederek Şubat ayı bitmeden valiliğe,atama müracaatında bulunmaya çağırıyoruz..

                                                                                                                         Mustafa SEVİNÇER

                                                                                                  ÖZGÜR EĞİTİM-SEN BATMAN İL TEMSİLCİSİ

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız