Özgür Eğitim-Sen

BATMAN MEB HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

14.11.2016
A+
A-
BATMAN MEB HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Paylaşın

SINAV PUANINA DAYALI EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİ ATAMALARINI HĂLEN SONUÇLANDIRMAYAN BATMAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR.

5237 Sayılı Türk Ceza Kanununun 257. Maddesi kapsamında Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli sorumlular hakkında 18/03/2014 tarihinde sonuçlandırmaları gereken Sınav Puanına Dayalı Eğitim Kurumu Yönetici Atamalarını sonuçlandırmadıklarından dolayı 24/04/2014 tarihinde Batman Cumhuriyet Savcılığına Sendikamızca Suç Duyurusunda bulunulmuştur.

Özgür Eğitim Sen Batman Temsilciliği olarak Herkes için Adalet, herkes için Özgürlük anlayışımızdan ve insan haklarının hiçbir gerekçeyle ihlal edilemeyeceğine olan inancımızdan ötürü Batman Cumhuriyet Savcılığına Suç Duyurusunda bulunduğumuz Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yetkililerine bir kez daha çağrıda bulunuyoruz: İdari Yargının yürütümü durdurma ve iptal kararlarını bir an önce tam ve eksiksiz olarak uygulayınız; 04/08/2013 Tarih ve 28728 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanmış olan ve halen de yürürlükte olan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Geçici 1. maddesinin 2. fıkrası hükmünü hâlen tam olarak yerine getirmemekle suç işliyorsunuz, yönetmeliğin hükümlerini tam ve eksiksiz olarak uygulayınız.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Yönetici Atamalarından Sorumlu Yetkilileri olarak; yasal hakkınız olmadan, tamamıyla keyfi ve iyi niyetle bağdaşmayacak bir şekilde sözü edilen atamaları hâlen sonuçlandırmamanız; Türk Ceza Kanununun (TCK) Görevi Kötüye Kullanma Başlıklı 257. Maddesinin 1. Bendinde geçtiği gibi görevlerinizin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olacak şekilde suç işliyorsunuz.

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yasal, hukuki ve adil olmayan bu tutumundan bir an önce vazgeçmesini diliyor; kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.

                                                                                                               Mustafa SEVİNÇER

                                                                                                       Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi           

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız