Özgür Eğitim-Sen

Baykal’a Ergenekon CD’si postalandı (2012-01-03)

16.11.2016
A+
A-
Baykal’a Ergenekon CD’si postalandı (2012-01-03)
Paylaşın

Özgür Eğitim-Sen Yönetim Kurulu üyesi  Ahmet Ayan ve Mazlumder Ankara Şubesi Başkanı Ümit Mert, Kızılay PTT önünde birer basın açıklaması yaptılar. Açıklamanın ardından Kılılay Postanesinden Deniz Baykal’a Ergenekon İddianamesinin içinde olduğu bir CD yolladılar.  Ahmet Ayan, Deniz Baykal ‘ın Ergenekon davası sürecindeki tavrına anlam veremediklerini belirterek, ‘Ergenekon davasıyla birlikte ülkemizde ilk defa bu hukuk tanımaz cinayet şebekeleriyle yüzleşme fırsatı yakalanmıştır. Ergenekon davasının yargıya intikaliyle birlikte Sayın Baykal ‘ın açıklamalarına doğrusu anlam veremedik. Meşhur 367 davasında ve AK Parti ‘nin kapatılması davasında ‘kimse yargıyı etkilemeye çalışmasın, yargı bağımsızdır, herkes beklesin ve karara saygılı olsun.’ Diyen Baykal’a ne olmuştu da Ergenekon davası savcısına karşı meydan okur hale gelmiş, yargıya olan güvenini bir anda yitirivermişti?’ sözlerini aktardı.

Baykal ‘ın Ergenekon çetesine destek vererek demokratlığını yitirdiğini aktaran Ayan , ‘Üç-beş zengin mahallesinden başka ne orta sınıftan, ne daha alt yoksul kesimden, ne de inançlarından, etnik kimliklerinden, özgürlükçü düşüncelerinden dolayı sistem tarafından dışlanan milyonlardan oy alamayarak sosyal demokratlığın ‘sosyalini’ yitiren Baykal , şimdi de Ergenekoncu çeteye verdiği destekle demokratlığını yitiriyor.’ diye konuştu.

Baykal ‘ın Ergenekonun avukatı olduğuna dair açıklamalarından dolayı kendisine iddianamenin tam metnini gönderdiklerini kaydeden Ayan , ‘Mademki Sayın Baykal ‘Ergenekonun elbette avukatıyım’ diyor, biz de kendisine bu görevinde yardımcı olur, dersine iyi çalışır diye savcılığın hazırladığı iddianamenin tam metnini gönderiyoruz.’ sözlerini dile getirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız