Özgür Eğitim-Sen

Diyarbakır Özgür Eğitim-Sen İl Temsilciliği Basınla Tanıştı

08.11.2016
A+
A-
Diyarbakır Özgür Eğitim-Sen İl Temsilciliği Basınla Tanıştı
Paylaşın
Özgür Eğitim-Sen Diyarbakır Temsilciliği basınla tanışma kahvaltısı düzenledi.
 Hasan Paşa Hanı’nda basın mensuplarının katılımıyla yapılan kahvaltıda Özgür Eğitim Sen Diyarbakır Temsilcisi Masum Yokuş, sendikanın hedef ve çalışmaları hakkında kısa bir konuşma yaptı. Diyarbakır temsilciliğinin 5 Mart’ta açıldığını bildiren Yokuş, sendikanın faaliyetleri üzerine basın mensuplarını bilgilendirdi. Yokuş, “Herkes için adelet, herkes için özgürlük” misyonuyla yola çıkan Özgür Eğitim Sen’in resmi ideolojinin yönlendirmesine karşı olduğunu, özgür bir kimlik ve şahsiyet geliştirebilmesine olanak veren bir eğitim anlayışını savunduğunu belirtti.
 İnsan haklarının hiçbir gerekçeyle ihlal edilemeyeceğini benimsediklerini belirten Yokuş, “Adalet temelinde kimseyi yok saymayan ve ötekileştirmeyen bir eğitim ortamının olması için mücadele veriyoruz” diye konuştu.
 Henüz yeni sayılabilecek bir sendika olduklarını ve çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten Yokuş,Türkiye’de sendika anlayışına yeni bir soluk getirme hedeflerinin olduğunu ve bu hedefin ancak kendilerinin de benimsediği, bürokrasi ve hükümetlerle çıkar ilişkisine girmeyi gayri ahlaki sayan bir anlayışla gerçekleşebilineceğini söyledi.
 “Başörtülü Öğrenciler Engellenmemeli”
 Yarın yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere başarılar dileyen Yokuş, yetkilileri de başörtülü öğrencilerin sınava girmesini engelleyen bir tutuma girmemeleri yönünde uyardı. Başörtünün bir hak olduğunu ve hiçbir yerde engelle karşılaşmaması gerektiğini belirtti.
 ıslah haber

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız