Özgür Eğitim-Sen

Giriş kapıları kapatıldı

14.11.2016
A+
A-
Giriş kapıları kapatıldı
Paylaşın

Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılması yönünde çıkan haberlere  Özgür Eğitim-Sen Kırıkkale Temsilcisi Muzzaffer Ay tepki göstererek Milli Eğitim Müdürlüğünün Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne sahip çıkmadığını ve “58 yıldır sanatkâr yetiştiren okulumuzu zor günler bekliyor” ifadesinde bulundu.

GIPTAYLA BAKILIYORDU

Özgür Eğitim-Sen Kırıkkale Temsilcisi Muzzaffer Ay, Geleceğin sanatkârlarını yetiştiren bu okulumuz zor günler yaşıyor. Metal İşleri Alanı olsun Mobilya ve Dekorasyon bölümü olsun gıptayla bakılıyordu. Şimdi sinek avlıyorlar” şeklinde konuştu.

 

BAŞARILI SONUÇLAR ALINMIŞTI

Ay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Okulumuza 2003/2004 yılında ilk defa 400 kişilik yemekhane yapılmıştır. Fakir öğrenciler ücretsiz, diğer personel ve öğrencide uygun fiyata içinde ne olduğu belli olan yemekler yiyordu. Sonradan gelen müdürler aktif olan yemekhaneyi kapattılar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıkmadı. Okulumuz yaklaşık olarak 1958 yılından beri hizmet vermektedir. Okul müdürleri kaliteli ve disiplinli olduğunda çok başarılı sonuçlar alınmıştır.”

 

SES SEDA YOK

“Okulumuz da döner sermayesi olarak çok işler yapıldı. İlgili bölümler aktif tutuldu. Öğrenciler Metal İşleri Alanı olsun Mobilya ve Dekorasyon bölümü olsun gıptayla bakılıyordu. Şimdi sinek avlıyorlar. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıkmadı. Tamgün tam yıl esasına göre hizmet veren okulumuzda değişik kurs ve seminerler veriliyordu. Şimdi ses seda yok. Nedendir? Devlet “Mesleki ve Teknik Eğitime” destek verirken bizim okul ve “Kırıkkale İl Milli Eğitim” ne yapmaktadır?

 

KAPILAR KAPATILDI

2011/2012 öğretim yılından sonrada MEB’in kılık kıyafet serbestisini bahane ederek okulda tertip, düzen ve disiplin kalmadı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yine sahip çıkmadı. Okulumuzun sınıf kapıları kırıldı, sınıflara uygunsuz yazı ve resimler yapıldı.  Okul idaresi sahip çıkmadı. Konu bakanlığa kadar intikal ettirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıkmadı. Okulumuza ait “A-BLOK” ana giriş kapısı 2014-15 tarihinden itibaren personele ve öğrenciye kapatıldı. Burada yaşanan olaylar basına detaylı bir şekilde yansıdı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü sahip çıkmadı” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız