Özgür Eğitim-Sen

Öğretmenler istihareye mi yatacak

23.05.2018
A+
A-
Öğretmenler istihareye mi yatacak

Özgür Eğitim-Sen İl Başkanı Serdar Efe, il içi tayinlerin başlamasın rağmen Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hangi okulda, hangi branştan kaç öğretmene ihtiyacı olduğunu hâlâ açıklamamasını eleştirdi.

Efe, yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “2018 yılı öğretmenlerin  il içi isteğe bağlı başvuruları  22 Mayıs  tarihi itibari ile başladı.Başvuru şartlarını taşıyan öğretmenler illerindeki boş okullara tercihte bulunabilecekler.

İlimizdeki birçok öğretmen de yer değiştirme başvurusunda bulunacaktır. Ancak ilimizdeki öğretmenlerin küçük bir sorunu var(!).Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü; hangi okulda, hangi branştan kaç öğretmene ihtiyaç var hala yayınlamış değil.22-25 Mayıs tarihleri arası başvurular yapılacak.Sonuçlar 30 Mayıs’ta belli olacak ve tarihler en az 10 gün öncesinden belirli. Bugün 22 Mayıs ve ortada hala yayınlanmış bir liste yok.

Birçok İl Milli Eğitim Müdürlüğü listeleri yayınladı. Öğretmenler şu an tercihlerini yapmak için araştırmalarını yapıyorlar. Anlaşılan o ki; ilimiz müdürlüğü öğretmenlerin boş kontenjanları  istihareye yatarak bulacağını  varsayıyor.

Öğretmenler için yer değiştirme başvuruları en önemli konulardan biri ve sadece yılda bir kez (4gün içinde) yapılabiliyor. Öğretmenler için bu kadar önem taşıyan bir konuda Çorum Milli Eğitim Müdürlüğünün tutumu kabul edilebilir değil.

Münhal kadroların kamuoyuna açıklanmaması akla farklı durumlar getirmekte. Milli Eğitim Müdürlüğü bu kadroları sadece  kendilerine yakın kişilere  duyurmak için mi kamuoyuna duyurmuyor, yok böyle değilse; Çorum Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenin ne işine yarıyor?

Özgür Eğitim-Sen olarak Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğünden öğretmenlerin mağdur olmaması için derhal taslak listeleri yayınlamalarını bekliyor ve konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna  saygıyla sunuyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız