Özgür Eğitim-Sen

İŞİD TERÖRÜNÜN KOBANEYE SALDIRILARINI LANETLİYORUZ

14.11.2016
A+
A-
İŞİD TERÖRÜNÜN KOBANEYE SALDIRILARINI LANETLİYORUZ
Paylaşın

 Ortadoğu coğrafyasında ABD’nin başını çektiği Uluslararası güçlere ve bu güçlerin pekişmesini istediği "İslam terörü" algısına hizmet eden İŞİD denen vahşi terör örgütü kadın, çocuk, sivil ayırt etmeksizin vahşice can almaya, mağdur üretmeye ve kalıcı tahribatlar yapmaya devam ediyor. Ortadoğu’nun kan gölüne dönüştürüldüğü, Ortadoğu halklarının birbirine kırdırıldığı bu şiddet ortamını lanetlediğimizi, benimsemediğimizi, karşı olduğumuzu belirtir, bu vahşetin biran önce bitmesini ümit ettiğimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz.

Yakın ve uzak emperyalistlerin insan canı ile birbirine mesaj verdiği bu demlerde bilgi,  bilinç, irfan ve hikmetten yoksun İŞİD denen insanlık dışı bu vahşi terör örgütü Suriye Kürdistanı’nı-Rojava’yı ve özelde Kobani’yi ve çevre köylerini kuşatma altına almaya çalışması gerçeğiyle yüz yüzeyiz. 

Kur’an-ı Kerim’de Hud Suresi 113. Ayet-i Kerimesinde Cenab-ı Allah (c.c) “Zulmedenlere sakın en küçük bir meyil ile bile meyletmeyin ve sempati duymayın, yoksa ateş size dokunur.” Diye buyurmaktadır. Bu şuurla Özgür Eğitim-Sen Batman Temsilciliği olarak Rojava’daki Kürt halkına yapılmak istenen bu zulmü ve vahşeti lanetlediğimizi belirtiyoruz. Türkiye Kamuoyunun ve Hükümetimizin konuya daha fazla duyarlı olacağı şekilde girişimlerde bulunması gerektiğini ayrıca vurguluyoruz.

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

                                                                                          Mustafa SEVİNÇER

                                                                           Batman Özgür Eğitim Sen İl Temsilcisi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Whatsapp Destek
1
Whatsapp Destek Hattı
Üyelik işlemleri için Whatsapp iletişim hattımız